Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Education+", или как да намерим своето професионално място в България?

| обновено на 02.07.24 в 12:45
Снимка: pixabay

А сега накъде? Това е въпросът, който често си задават младите хора след завършване на университет. Точно за тях е платформата Education+. Тя е създадена от млади хора за млади хора и цели да се справи с младежката безработица.

Тази иновативна платформа успя да впечатли журито на тазгодишното издание на “Академия за иновации”. В ефира на рубриката "Време за наука" на предаването "Нашият ден" една от създателките на платформата - Наталия Василева, сподели повече за проекта и неговите цели.

Education+ е информационен портал, който предоставя на младежи от 15 до 25 години актуални обяви за състезания, обмени в чужбина, стипендии и стажове. Платформата използва изкуствен интелект, за да предложи най-подходящите възможности за всеки потребител, съобразявайки се с неговите интереси и предишен опит.

Идеята за създаването на платформата идва от личната история на Наталия Василева. След завършване на 12-и клас, тя не знаела накъде иска да поеме и избрала да остане в България вместо да замине за чужбина. В този момент започнала да търси различни възможности за развитие в България. Оказало се, че има много такива, въпреки общоприетото мнение, че те са малко. "Това не е вярно", казва Наталия. "Възможности има, но младите хора не знаят за тях."

Платформата Education+ не само информира младите хора за наличните възможности, но и ги насърчава да бъдат активни в търсенето на своята професионална реализация. Чрез използването на изкуствен интелект, Education+ предлага персонализирани препоръки и увеличава шансовете за успешна реализация на младежите.

Education+ е пример за това как иновациите и технологиите могат да помогнат за решаване на социални проблеми като младежката безработица. Проектът показва, че с правилната информация и инструменти, младите хора могат да намерят своето място и да се развиват професионално в България.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Берлинската стена

Стените между нас 35 години по-късно

Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас?  Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..

публикувано на 27.11.24 в 18:12
„Преминаване на Сръбско-българската граница“, картина от Антони Пьотровски

Българо-сръбската война – еманципация тъкмо навреме

Горе-долу през тези дни през 1885 народът ни, осъществил Съединението съвсем неотдавна, завършва победоносно първото си огромно военно изпитание. Побеждава във война, която смята за справедлива. Професор Веселин Янчев нарича тази война "Истинската българска отечествена война". Тази победа убеждава света, че сме нация, достойна за независимост и..

публикувано на 27.11.24 в 18:04

Международната кампания "Повече радост" подобрява раждаемостта

Акушер-гинекологът и специалист по репродуктивна медицина д-р Явор Владимиров е посланикът на България в международната кампания "Повече радост"   (More Joy), организирана от  Световната федерация на асоциациите, занимаващи се с фертилитет – IFFS (International Federation Fertility Societies). Инициативата включва повече от 50 000..

публикувано на 27.11.24 в 11:39

Природни и хуманитарни науки: Конференция за общото в различното

На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки. Това е третото издание на мултидисциплинарната конференция "Природни и хуманитарни науки: връзки и зависимости". Събитието ще бъде посветено и на 170-ата годишнина от рождението на Анри Поанкаре –..

публикувано на 27.11.24 в 11:24

Бъдещето на българското вино: Национална конференция за послания и развитие

"Да създаваш вино означава да разказваш история" – това е основното послание, което се откроява от думите на Екатерина Христова, член на Управителния съвет на Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП). В ефира на предаването "Нашият ден" тя говори за ролята на България като винена страна и потенциала ѝ да изгради устойчив и силен..

обновено на 27.11.24 в 10:55