Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка казват за себе си, че са граждани на света, защото през последните 40 години са посетили над 65 държави на петте континента. От 2020 г. Силвана и Инка са в България и са съавтори на книгите "Дишай, за да живееш", "Учебно помагало по енергийна анатомия" и "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители". Трите книги са мост между науката и духовността, в които те от личен опит разкриват тайните към една успешна професионална кариера в съчетание с формулите за здраве, дълголетие и благоденствие.
"Дишането е един автономен процес, без ние съзнателно да го правим. В книгата "Дишай, за да живееш" има дихателни практики за всяко състояние на човека. Когато дишаме, освен че зареждаме тялото с кислород, зареждаме всяка една клетка с енергия и това е едно от най-важните неща в съзнателното и пълноценно дишане", заявява в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Силвана Грънчарова. Практиките не са измислени от авторките на тези книги. Те са обобщение на много древни практики, които се прилагат от различни учения, самото дишане е вътрешна технология.
От 25 години Силвана Грънчарова и Христина Топалова се занимават с изучаване и практика и в книгата обобщават наученото. В книгата са описани тези различни практически умения.
"Практическото умение "заземяване" е само едно от тези умения. Всеки човек е като антена между майката "Земя" и бащата "Небе". Тази техника има за цел всеки един да е връзката между земята и небето. Това помага за активиране на първия енергиен център в нашето тяло, който е връзката ни с майката земя", споделя в ефира Силвана Грънчарова. Тези техники, според нея, развиват вътрешната технология у всеки човек, а дишането е само една от тези технологии или заложби, които човекът притежава.
"В книгата "Работилничка за самоуправление – за деца, юноши и техните родители" с конкретика ние представяме практически как човек може да развие личностните си качества, управленски такива, как да се държи в обществото, какъв е езикът на тялото.
Книгата е практично написана с много изображения, които са полезни и за децата", споделя в ефира на предаването "Следобед за любопитните" Христина Топалова-Инка.
Книгата може да бъде прочетена, да се върнеш и отново разлистиш – акцентира авторката. Енергийното и физическото тяло на човека са единно цяло, но енергийното е по-малко познато за човека, затова трябва да се изучава. Биоенергията, според Христина Топалова, която протича през нас, ние често губим, без да осъзнаваме, а друг път я привличаме несъзнателно.
Цялото интервю в предаването "Следобед за любопитните" на Ани Костова със Силвана Грънчарова и Христина Топалова-Инка, можете да чуете в звуковия файл.
В българските национално-освободителни борби има имена, които някак са затулени от големите и мощни сенки, хвърляни от гигантите Васил Левски, Христо Ботев, Георги Раковски, Георги Бенковски, Любен Каравелов, Панайот Волов, Стефан Караджа… Но те също са вградили себе си в бъдещето Освобождение, допринесли са да стане факт. Такава фигура е..
Пет конкретни ползи с общ финансов ефект от 1.63 млрд. лв. годишно получава България от присъединяването си към Шенгенското пространство по суша. Това сочи оценката на учените от Института за икономически изследвания при БАН (ИИИ при БАН) в специално проучване, проведено в началото на 2024 г. по инициатива на Министерството на икономиката и..
Разказана от педиатъра-генетик проф. Даниела Авджиева-Тзавелла. Говорихме с нея не само за педиатрия и за здравословните проблеми, свързани с генетичните аномалии или с редките болести в ранната възраст, но и за симптомите, които родителите трябва да следят, за да реагират навреме. Още в началото специалистът разграничи редките от генетичните..
Ректорът на УНСС проф. д-р Димитър Димитров посети Либия по официална покана на президента на Университета Гарюнис в Бенгази д-р Азедин Идриси. По мнение на мнозина, след падането на Кадафи държавата е едно от последните места по света, където човек би отишъл доброволно. Реалността се оказва доста по-различна. Проф. Димитров ни пренася в онази..
Електричество, данни, метал – вените, невроните и коститена едно ново същество, което не принадлежи нито на природата, нито на човечеството. Една и съща реалност ли виждат човекът и изкуственият интелект? Kъде са аналогиите с човешките сетива? Освен да му дадем сетива, можем ли да го приучим и на чувства – разговор във "Време за наука" с..
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg