Френският режисьор на мюзикъла "Емилия Перес" Жак Одиар разкритикува поведението на испанската актриса Карла София Гаскон и се разграничи от нея. Реакцията му е продиктувана от противоречивото ѝ държание, след като нейни расистки и ислямофобски туитове станаха обществено достояние.
В интервю за американската медия Deadline Одиар напълно се дистанцира от актрисата, играеща главната роля във филма му, заявявайки, че поведението ѝ е "саморазрушително", защото вместо да се извини публично, тя се възприема като "жертва". Според него вече изтритите от профила ѝ туитове са "непростими" и "достойни да бъдат мразени" и обществената реакция към тях е напълно разбираема. Одиар твърди, че не е говорил с нея след избухването на скандала и "няма намерение да го прави".
Режисьорът се чувства подтиснат и заради факта, че цялата негативна медийна кампания се отразява зле на шансовете на филма да спечели "Оскар" и наранява другите членове на екипа като Зоуи Салдана и Селена Гомес, които са вложили много труд и заслужават да бъдат добре оценени. През последните няколко дни се коментираше възможността Карла София Гаскон да отиде в Гранада на 8 февруари, за да представлява продукцията, ако "Емилия Перес" получи наградата "Гоя" за най-добър европейски филм, но продуцентите категорично отхвърлиха идеята и обявиха, че испанските дистрибутори ще бъдат тези, които ще я вземат, в случай че филмът спечели.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп подписа в четвъртък изпълнителна заповед, с която цели намаляване на публичното финансиране на обществените медии NPR и PBS. Двете медии, обвинени в пристрастност, са финансирани от американските данъкоплатци само частично и разчитат предимно на частни дарения , посочва "Франс прес". В заповедта на президента се посочва,..
Автор: Александър Пенов Три години и половина след фаталната стрелба на снимачната площадка на "Ръжда" в Ню Мексико уестърнът на Алек Болдуин най-накрая излиза на екран. На 21 октомври 2021 година Болдуин случайно застреля 42-годишната операторка Халина Хътчинс по време на снимките. Тя почина същия ден, а в резултат на случката има разследвания,..
Броят на чуждестранните ученици в неуниверситетското образование в Испания надхвърли един милион за първи път откакто се води статистика, сочат данни на Министерството на образованието. През учебната 2023/2024 година училище са посещавали близо 80 хиляди души повече спрямо предходната година, което представлява ръст от 8%. Най-много..
От "Репортери без граници" обявиха, че икономическият индикатор в Световния индекс за свобода на пресата за 2025 година е на безпрецедентно критично дъно. За първи път в историята на индекса глобалното състояние на свободата на пресата е класифицирано като "трудно". В доклада се казва още, че във време, когато свободата на медиите преживява..
Над 22 млн. евро са инвестирани в новия учебен комплекс на Европейския университет в Кипър /European University Cyprus/. Той ще бъде открит тази вечер от президента на страната Никос Христодулидис. Новите модерни сгради в Европейския университет в Кипър заемат обща площ от 6000 кв. метра. Те включват необходимата инфраструктура за медицинските..
Режисьорският дебют на Боян Крачолов на Голяма сцена в Народения театър вдигна публиката на крака три поредни вечери. Причината са изумителните..
Село Горна Митрополия се намира в община Долна Митрополия, област Плевен. Името на селището идва от думите Митра (бог Митра) и полис (град) – и значението..
Най-старият музей в югозападна България - Археологическият музей в Сандански, е домакин на предаването "Семейно радио" в края на април.Изнесеното студио е..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg