Ч.И.П.С. – Частен изследовател на паранормални събития е детска радиопиеса, която изследва побеждаването на страха и създаването на нови приятелства. Историята на пиесата ни среща с малкия паяк Ай, по време на поредния запис на неговото радиопредаване. Ай е частен изследовател на паранормални събития или Ч.И.П.С. Поредната паранормална случка отвежда Ай в офис сграда, обитавана от добронамерено духче, с традиционното хубаво призрачно име Призрачка. Призрачка живее в офиса и много обича хората, които пък незнайно защо се страхуват от нея. Най-добрият приятел на Призрачка е цветето-паяколовец Лъки, което обаче е на диета, затова в момента не похапва паяци. Или не съвсем.
Докато Ай провежда интервюто с Призрачка и се запознава с нейното ежедневие от цепнатина в центъра на града изпълзява огромно черно чудовище, което според репортери прилича на черна дупка. Чудовището поглъща всичко, което се озове на пътя му.
Ще успеят ли Ай, Призрачка и Лъки да се спасят от чудовището и да помогнат на хората? Ще може ли Лъки да стане приятел с паяк, без да го изяжда? Ще се върнат ли хората в офиса и животът ще стане ли отново радостен, ще разберем, ако изслушаме до края Ч.И.П.С.
Автор – Михаил Казаков.
Звукорежисьор – Михаил Михайлов.
В ролята на Ай ще чуете Юлиян Рачков.
В ролята на Призрачка – Анелия Мангърова, а в ролята на Лъки – Николай Станоев.
Режисьор – Ивайло Захариев.
Юджийн О'Нийл пише "Дългият път на деня към нощта" през 1940 година, само четири години преди това, през 1936-та, той става Нобелов лауреат като драматург. В "Дългият път на деня към нощта" О'Нийл разказва историята на своето семейство. Всички конфликти и ситуации, съответстват на мъчителните, изстрадани мигове, изживяни през годините в неговия дом...
Отиде си вълшебницата на музикалното оформление Валя Бояджиева. Професионалният ѝ път премина в БНР. Работи за различни редакции в програма "Христо Ботев". За късмет на Радиотеатъра, тя прекара дълги години като музикален оформител на радиопиесите. Остави толкова много след себе си, че ще трябва продължително да ѝ благодарим. Фин човек. Прекрасен..
Словото се умори и капна. Капна до такава степен, че ми е съвестно да прибягвам до услугите му. То е като кон, коленичил кон. Камшик, камшик трябва! Единственият камшик – това е смехът! Смейте се, гадове, на мъките на падналото слово. Виктор Ерофеев, "Три срещи" "Орфей" на Кокто е модернистична и ексцентрична интерпретация на една класическа..
Историята на "Монетата" започва през 2020 г., когато е отличена като победител в конкурса за нова пиеса на Нов български университет. На 20 януари 2021 г. се състоя премиерата ѝ на сцената на Младежки театър "Николай Бинев". В началото на 2025 г. пък слушателите на програма "Христо Ботев" ще могат да чуят премиера на аудио "Монетата" – от 16 часа на..
Камила Грудова (Camilla Grudova) е канадска писателка, която дълго време не може да си позволи свой мобилен телефон, а баба ѝ се е препитавала като шивачка в Париж. Първата машина, която Камила е имала в дома си била шевна, компютър получава едва като тийнейджърка и вероятно с негова помощ завърша История на изкуството в университета в Торонто. За..
До 20 август ще продължи приемът на текстове за Националния литературен конкурс за поезия и проза "Янаки Петров". Всеки желаещ може да изпрати своите..
Депутатите от комисията по здравеопазване към НС приеха на първо четене три законопроекта, отнасящи се до правилата за минималното заплащане на..
Историкът Петър Николов-Зиков разказваза съдбата на престолонаследника от Шишмановата династия Иван Стефан в книгата "Людовико – императорът на България"...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg