Музиката е път към всяко сърце, а музикантът е човек, изпълнен с огромна душа, която иска да споделя своята вътрешна красота. Певицата от гръцки произход Натаса Андреу идва да учи музика в България на 18-годишна възраст и за отрицателно време се влюбва в страната. До ден днешен тя пребивава тук и се развива в музикалната сфера. Тя обединява всички, които имат любов към музиката. С нейните майсторски работилници и класове тя буди желанието на хората за още и още.
Обича предизвикателствата и доказва това, като се изправя пред госпъл музиката от нулата. Първата ѝ среща с този жанр е в музикалната академия, а после се озовава в "София госпъл хор" под ръководството на диригента Гери Балевска. С времето толкова се свързва с тази музика и надгражда уменията си, че композиторът Михаил Йосифов я нарича "бялата Арета Франклин".
След успешните си уъркшопи сега Натаса се е заела да създаде по-голяма поредица, в която фокусът върху музиката ще бъде веднъж месечно в продължение на пет месеца. Какво ще съдържа тези музикални срещи и какво може да очакват участниците – чуйте в разговора с нея в звуковия файл.
"Стъпки във времето – поколения" е изложба, която събира Иван Андонов и Сава Цонев в галерийното пространство. Известният режисьор, актьор и сценарист Иван Андонов е представен с 15 маслени картини – от голямоформатни до кавалетни, пейзажи от края на ХХ век до поетични абстрактни платна, създадени след 2000 г. Сава Цонев излага 10..
Днес, 31 март, от 18:00 часа в галерия "Мисията" ще се проведе дискусия на тема "Съвременно визуално изкуство". Специален гост на събитието е художничката Марион Сафриуин от Марсилия, която в момента пребивава в София в рамките на двуседмична творческа резиденция (21.03-06.04). Творческата резиденция на Сафриуин е част от дългогодишната програма на..
В рубриката "Културен код" на предаването Terra Култура гостува маестро Константин Илиевски – главен диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио . Той сподели своята визия за музиката, работата с оркестъра и предизвикателствата, които съпътстват диригентската професия. Всеотдайност и интензивност в работата с оркестъра..
Младият артист Ана Аврамова прави скок от специалността си на пиар към творческия занаят на линогравюрата. Първоначално има мечта да отговаря за музикални фестивали и има кратка, но изпълнена с щастие кариера на барабанист. Въпреки че сега това е в миналото й сега се смее, че тогава е виждала сериозно бъдеще с бандата си. Пандемията промени много..
За тринадесетото международно фотобиенале "Фодар", което – отбеляза 25 години от първото си издание през 1999, е разговорът с председателя на "Фодар" и куратор на изложбата д-р Антоан Божинов. А специален гост на предаването е Боряна Пандова, която представя своята изложба "Мръсно" – част от нейния цикъл "Обекти на невниманието". Неделя от 22.00 по..
"Да летиш с плавници" на режисьорката Мария Аверина неотдавна беше избран за най-добър български документален филма на фестивала Master of Art в София...
На кого от политическите играчи за какво може да се вярва в преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ – коментира в "Мрежата"..
"Мозъчната дейност обработва информацията, ако това е сходство с компютърната дейност – да, има такова. Мозъкът – това е неговата функция да обработва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg