Казват, че да си актьор не е лесно, да играеш себе си обаче – е още по-трудно, но и забавно. Четирима артисти чупят общо приетата матрица и излизат на сцената заедно, или поне донякъде, за да чуят зрителите техните откровения, абсурди, житейски ситуации,които всеки от нас е изпитвал, но не е казвал на глас. Без роли и без претенции.
Йоанна Темелкова, Неда Спасова, Мартин Димитров и Радослав Владимиров са част от това забавно откровение. Комедийното им шоу "Само ако знаеха", което след премиерата в София, ще се играе на 9 април в Плевен, припомня, че да се самоиронизираш е изкуство и говори много за един артист. Зрителите имат възможност да се идентифицират, а и да се уверят, че освен драматичните си роли в сериала "Братя", тези артисти са и истински комедианти.
"Първоначалната идея на целия екип беше стендъп, обаче ние сме много неопитни хора – ние, хората в този проект. Стендъпът предполага повече импровизация, повече диалог с публиката, което ние се опитваме да правим, но не така, както го правят истинските стендъп комедианти. Затова решихме да махнем от заглавието "стендъп", така че това е комедийно шоу с лични истории." – обясни Неда Спасова и добави – Радо Владимиров, един от колегите в екипа, се пошегува, че това представление трябваше да се казва "Само ако можеха", за да отговаря на това, че ние не можем да правим комедийно шоу."
Идеята за шоуто тръгва още от лятото и се заражда като сблъсък на мъже срещу жени – всеки разказва за своите неволи под претекста "Само ако знаеха". С времето обаче идеята се променя и темите стават още по-глобални.
Историите, разказни в представлението, са лични за всеки от актьорите, но са режисирани и редактирани от Георги Кючуков.
Следващото комедийното шоу на "Само ако знаеха" в София е на 15 май. Повече за него чуйте от Неда Спасова в звуковия файл.
Снимки: Валентин Петков и Кристина Ликова
Международният конкурс за хайку на името на Мая Любенова се проведе за шести път. Днес, в Световния ден на хайку, излязоха резултатите от конкурса. Тази година в българската секция са получени 179 творби от 91 автори, а в международната секция – 464 хайку от 232 автори от 40 държави. Журито в българската секция Владислав Христов и Гергана Янинска..
В "Нашият ден" разговаряме със Златко Паунов – скулптор, дарител и почетен гражданин на град Трявна. Човек, обиколил няколко пъти земното кълбо, благодарение на когото в Трявна има Музей на азиатското и африканското изкуство. Търсенията на твореца се простират от Родопите, където е роден баща му, до Непал, Тибет и Индия. Пътуването и..
Художникът Николай Панайотов гостува в "Артефир" с призив да се замислим за "добрата новина" в живота си. "В последните месеци светът е изпълнен с лоши новини", казва художникът по повод серията от творби "Добра новина", включена в изложбата "Портрет" – съвместна с неговата съпруга Лариса Илиева. Изложените в галерия "Нирвана" творби..
"Власт и страст. Дворцовите драми в българската история" е новата книга на проф. Пламен Павлов. В "Артефир" популярният български историк, византолог, публицист, поет и преподавател във Великотърновския университет представя своето литературно пътуване из душите и сърцата на знатните български предци – от Античността до ХХ век. Проф. Павлов е..
"Последна стъпка" е най-новото заглавие в репертоара на Народния театър. Премиерните дати са на 16 и 17 април от 19.00 часа на Камерна сцена . Сценичната версия и режисурата са на Йордан Славейков, който пренася на сцената едноименния си роман. "Аз съм човек на театъра, след това започнах да пиша, и не ми беше много трудно от епоса, от разказа,..
Изложба живопис открива в галерия "Нюанс" известният художник и преподавател в НХА Бисер Лазаров. Вернисажът е на 15 април от 18 до 20 часа, а..
"Романът "Последна стъпка" е монотонно болезнен: стъпваш изречение след изречение – все стабилни и еднозначни – и изведнъж усещаш под читателското си..
"Какво може да направи един биограф, вече разказал живота на Владимир Димитров-Майстора, на Алеко Константинов-Щастливеца, на Илия Бешков? Как какво – да..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg