В 19 ч . в Литературен клуб "Перото" предстои премиера на второто издание на книгата "Непримиримият. Илия Минев – от първо лице и другите за него".
Даниела Горчева разказва в "Нашият ден" кой е Илия Минев и защо Иван Гаджев написва книга за него.
Минев прекарва 25 години в политическите затвори на България. Организатор е на първата легална антикомунистическа организация в страната. Носител на спомени за "старите демократи" като Кръстьо Пастухов, с когото лежи в затвора в Сливен.
В България Минев не получава признание. През 90-те Гаджев, който по това време е емигрант в САЩ, го кани на среща с българската емиграция зад граница, както и със значими американски политици. Събира личната история на Минев между кориците на книгата "Непримиримият", която днес излиза преиздадена.
Чуйте повече по темата в звуковия файл:
В днешната неделя след Кръстовден се чества паметта на светите Отци от седемте Вселенски събора - едни от най-добрите сеячи на словото Божие, след Христос и апостолите. В този ден литургийното евангелско четиво е притчата за сеяча от евангелието на Лука. В него Спасителят разкрива как доброто семе може да не даде плодове, ако няма кой да се погрижи за..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към журналистиката, интервюира Бойко Борисов пред дома му. Поводът е публикация в Wall Street Journal, в която се твърди, че Борисов е предложил сделки, свързани с българската енергетика, на сина на..
Всяка усмивка, всяка дребна победа на дете в риск е резултат от грижа, която обществото избира да даде навреме. Н а 13 октомври, понеделник, в Sofia Event Center фондация "За Нашите Деца" ще проведе 16-ата "Вечер на добродетелите", събирайки лидери, културни и обществени личности, дипломати и бизнес представители в едно голямо "пътешествие към..
Село Фазаново е разположено върху невисоки, открити възвишения между планината Странджа и морето. Намира се на 15 км от общинския град Царево, на 9 км от Лозенец и на около 70 км от Бургас. На юг от Фазаново минава река Орешка, която събира водите си с река Узунчаирска и двете заедно образуват река Караагач. През 1922 г. в държавната местност..
Седмицата, в която се навършиха две години от нахлуването на "Хамас" в Израел, двете страни приеха първата фаза от споразумението за мир. Приключи ли войната в Газа, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Димитър Къцарков , хебраист и изследовател на процесите в Близкия изток. Какво следва за Газа "Постигнатото тази седмица беше..
Защо според Илиян Василев ситуацията в България – от кризата с боклука в София до войната между прокуратурата и съда – може да бъде наречена Операция..
До 16 октомври в галерия "България" на Българския културен институт - Рим може да бъде разгледана изложбата Viva l’Accademia, която представя селекция от..
В началото на седмицата Николай Бареков, преди години работил като журналист, после работил като политик, а сега с плахи опити отново да се върне към..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg