"Не" на маските и изолаторите в училище. За това призовават родители, които излязоха на протест в някой градове у нас. Родителите настояват сами да решават дали децата им да носят маски в училище.
Родителите се притесняват, че мерките срещу коронавируса ще нанесат психически травми върху децата разказва Диана Димитрова, млада майка чието дете тази година прекрачва прага на училището за втори път.
Децата нямат хигиенни навици, обличат чужди суичъри, пият от едно шише. Много вероятно е маската, която ще сложат до преди малко да е била на земята. Освен това вероятността да слагат чужди маски е много голяма. По този начин опасността да се заразят с някой друг сезонен вирус е по-голяма от опасността от Covid19. Мерките в училищата нямат логика. Нещо повече, самите мерки ще нанесат травма на децата, коментира още Димитрова.
Като цяло по-голямата част от родителите не изпитват притеснение, но има и родители при които безпокойството играе лоша шега, понеже всяват страх в децата си.
Не си плашете децата с глупости. Всеки един здравомислещ човек би прочел малко за този вирус и че той е опасен единствено спрямо неговото усложнение. Излишно е да плашим децата си. На по-малките въобще не трябва да се обяснява дори, защото рискуваме да ги превърнем в хипохондрици. Тази психологическа травма е излишна за малките деца.
От друга страна онлайн обучението не се отразява така благоприятно, както се представя, каза още Диана Димитрова. Младата майка сподели, че миналата година първолаците са прекарали едва 3 месеца в училищна среда:
Мога да кажа, че миналата година децата нищо не научиха, което е доста притеснително за първокласниците. Факт е, че те не умеят да ползват таблети, компютри и приложения. Онлайн диктовката е абсолютен парадокс. Не се отразява добре. Децата прекъсват учителя и той не може да си предаде информацията. Смятам, че по-правилно е да се обяви нулева година отколкото да се предава нахвърлена информация, която децата не могат да разберат и нямат време да асимилират. Колкото и да се опитваме да помогнем с информация на децата си просто родителите нямаме респектът, който внушават учителите. Навици се градят в училище а не вкъщи каза в заключение Диана Димитрова.
Чуйте цялото интервю на Ангел Шенков с Диана Димитрова в звуковия файл.
След тов а Нурай Садулов ще ни отведе, не къде да е, а в страната на любовта и виното с рубриката "Франция, Мон Амур!". Очакват ни изненади, само останете с нас от 16 до 18 часа на 90 мегахерца, и онлайн, в реално време на binar.bg Желая Ви приятно слушане!
Ако ви се пие хубаво вино, извън празника на любовта и виното, защото алкохолът от грозде е сам по себе си е празник за душата и сетивата, задължително се отбийте в Момчилград . Там се намира единствената винарска изба в област Кърджали , а собственикът й Венцислав Драмалиев се отличава с ентусиазъм, креативен подход при..
Милко Бошнаков е не само музикален редактор в Радио Благоевград, но и отдаден народен певец, който се стреми да съхранява и популяризира българския фолклор. В последния си музикален проект той представя пет нови песни, сред които „Майчинко, стара майчинко“, „Карамфилчето“, „Сърце ми гори“, „Врано конче“ и „Кито, моме“. Освен това, към тези песни са..
На Сирни Заговезни в село Мезек ще се отбележи един от най-очакваните празници – "Кукери - бабушери". Традицията на този празник е възстановена през 2016 г., след дълго прекъсване, и днес продължава да радва местните и гостите на селото. За празника ни разказва Мария Христонева, секретар на читалище „Изгрев 1921“ в Мезек. „Празникът не се е провеждал..
В Ивайловград ще отбележи един от най-значимите си празници – Кукеровден. В квартал Лъджа, където се събира местната кукерска група, подготовката е в разгара си. Както всяка година, покрай Сирни Заговезни, тази година на 1 март, ще се чества този уникален обичай, който съчетава традиция, ритуали и добри пожелания за здраве и берекет. Ръководителят на..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов отговори на питането за острата задушлима миризма, която предизвика тревога у кърджалийци преди дни. Като административно-формален обаче бе определен този отговор от секретаря на регионалната структура на „Продължаваме промяната“ Джевдет Мустафа. „От този отговор не става ясно най-важното според мене..
Песни, танци и стихове на турски, български и ромски ще има тази година в концерта , посветен на 21 февруари, Ден на майчиния език. Секретарят на НЧ "Юмер Лютфи" Мюзеки Ахмед: "Традиционно, нашето читалище "Юмер Лютфи" от години отбелязва Международния ден на майчиния език, 21 февруари, с песни, танци и стихове. Тази година ние решихме на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478