През 2020 г. пандемията от коронавирус наложи нов стил на работа на места, където това е възможно. Стотици хиляди служители превърнаха дома си и в офис и преоткриха както плюсовете, така и минусите на работата от вкъщи, която с е увеличила 30%. 1/3 от служителите всеки ден се налага да работят и през часовете за почивка. Често времето за почивка се смесва с работните задачи, а ангажиментите не свършват с осмия час зад монитора на лаптопа. Така, неусетно, работният ден се удължава, служебните разговори стават денонощни, а „да си на повикване” се превръща в новата норма, показват последните проучвания на трудовия пазар. "Границата вече е размита – губим реалност кога започва работният ден и кога свършва”, твърди Гергана Стоянова. Въпреки че помогна на много хора да запазят работните си места хоум-офисът доведе и до ситуация да сме винаги на линия а това би провокирало стрес, тревожност и депресия сред служителите. На това мнение е и Стоянова.
Сигнали за неправомерно удължаване на работното време все по често стигат и до синдикатите. За да спрат залоупотребите Брюксел иска да регулира кога служителите да са на разположение и да могат да се изключват от работа след 8мия час на работа. Днес, благодарение на модерните технологии, много компании предлагат възможност на служителите си да работят от вкъщи, а броят на хората, които работят за себе си (т.нар фрийлансъри), непрекъснато расте. През последните години все повече компании отбелязват 8-и февруари като официален ден за работа от вкъщи а все повече млади майки предпочитат този вариант, казва Марина Панайотова, майка на две деца. От индивидуална гледна точка, работата от вкъщи ни позволява сами да управляваме времето си, да избегнем дългите ежедневни пътувания до работното място, както и да подобрим баланса между работата и личния си живот. Последното е от особено значение за работещите майки подчертава Панайотова.
И докато милиони европейци работят от вкъщи един въпрос продължава да търси отговор – кой трябва да плаща интернета, консумативите и кафето по време на хоум-офиса. Испания например е задължила работодателите да плащат за поддръжка и оборудване на домашните офиси. А Великобритания намекна че може да въведе данъчни облекчения за оборудване по време на пандамията. Независимо от индивидуалното решение на всяка страна, преди пандемията да работиш от дома си за мнозина е изглеждало като невероятен лукс, който работодателите кой знае защо отказват. Все повече компании обаче вече декларират че работата от вкъщи остава единствена алтернатива от тук нататък и връщане към офисите няма да има.
След тов а Нурай Садулов ще ни отведе, не къде да е, а в страната на любовта и виното с рубриката "Франция, Мон Амур!". Очакват ни изненади, само останете с нас от 16 до 18 часа на 90 мегахерца, и онлайн, в реално време на binar.bg Желая Ви приятно слушане!
Ако ви се пие хубаво вино, извън празника на любовта и виното, защото алкохолът от грозде е сам по себе си е празник за душата и сетивата, задължително се отбийте в Момчилград . Там се намира единствената винарска изба в област Кърджали , а собственикът й Венцислав Драмалиев се отличава с ентусиазъм, креативен подход при..
Милко Бошнаков е не само музикален редактор в Радио Благоевград, но и отдаден народен певец, който се стреми да съхранява и популяризира българския фолклор. В последния си музикален проект той представя пет нови песни, сред които „Майчинко, стара майчинко“, „Карамфилчето“, „Сърце ми гори“, „Врано конче“ и „Кито, моме“. Освен това, към тези песни са..
На Сирни Заговезни в село Мезек ще се отбележи един от най-очакваните празници – "Кукери - бабушери". Традицията на този празник е възстановена през 2016 г., след дълго прекъсване, и днес продължава да радва местните и гостите на селото. За празника ни разказва Мария Христонева, секретар на читалище „Изгрев 1921“ в Мезек. „Празникът не се е провеждал..
В Ивайловград ще отбележи един от най-значимите си празници – Кукеровден. В квартал Лъджа, където се събира местната кукерска група, подготовката е в разгара си. Както всяка година, покрай Сирни Заговезни, тази година на 1 март, ще се чества този уникален обичай, който съчетава традиция, ритуали и добри пожелания за здраве и берекет. Ръководителят на..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов отговори на питането за острата задушлима миризма, която предизвика тревога у кърджалийци преди дни. Като административно-формален обаче бе определен този отговор от секретаря на регионалната структура на „Продължаваме промяната“ Джевдет Мустафа. „От този отговор не става ясно най-важното според мене..
Песни, танци и стихове на турски, български и ромски ще има тази година в концерта , посветен на 21 февруари, Ден на майчиния език. Секретарят на НЧ "Юмер Лютфи" Мюзеки Ахмед: "Традиционно, нашето читалище "Юмер Лютфи" от години отбелязва Международния ден на майчиния език, 21 февруари, с песни, танци и стихове. Тази година ние решихме на..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478