Станислав Дечев, кмет на Хасково:
Водата остава най-големия проблем на Хасково, въпреки че по време на вече изтичащия мандат положихме много усилия в тази посока. Това съобщи в ефира на Радио Кърджали кметът на Хасково Станислав Дечев. Според него вече са обновени над 15 км от водопроводната мрежа на Хасково. По Водният цикъл се работи предпроектно, за да може да се реализира скоро.
5 улици се асфалтират в момента, а за още 5 ще бъдат изготвени проекти, за да могат да се финансират от следващ бюджет.
Успяхме да ремонтираме 16 спортни площадки в близост до училищата. Новият басейн ще бъде добра основа за развитието на водните спортове в Хасково. Зад басейна се изгражда спортен комплекс от няколко игрища.
Успяхме да завършим парка зад ДНА, което е най-големият реализиран проект и най-голямата инвестиция в инфраструктура.
Както и да обновим голяма част от настилките в двата големи парка на Хасково - "Кенана" и "Ямача".
Поставена е и добра основа за подобряването на качеството на въздуха в Хасково - проектът за закупуване на 5 електрически автобуса и зарядни станции за тях.
Следващата стъпка ще е реализацията на проекта за подмяна на инсталациите за твърдо гориво с климатици и екологично чисти уреди за отопление.
Най-голямата цел на бъдещите управляващи на Хасково след местните избори, които и да са те, трябва да бъде запазването и привличането на младите хора в Хасково.
Всички останали политики трябва да бъдат ориентирани към тази основна цел, смята Станислав Дечев.
Кметът Станислав Дечев изказа съболезнования на близките на жертвите на водното бедствие по Южното Черноморие.
И припомни, че част от тържествените събития по повод празниците на града 8-ми септември са били отменени заради националния траур.
Според него, най-големите предизвикателства в последните 4 години са били ковид-пандемията, липсата на бюджет и непрестанната смяна на правителства.
Цялото интервю на Божидар Събев с кмета Станислав Дечев, излъчено в сутрешния блок на Радио Кърджали "След първото кафе" може да чуете в прикачения файл.
Интересна изложба за техниките за изписване на великденски яйца в България е подредена в Регионалния исторически музей в Кърджали. Откриването й беше последвано от работилница за писане и багрене с ученици, която беше водена от един от авторитетите по темата в България - доц. д-р Светла Ракшиева. Тя е етнолог, научен сътрудник в Етнографския институт..
Страната ни има всички шансове да получи положителен конвергентен доклад от Европейската комисия и Европейската централна банка за определяне на дата, която е твърде вероятно да бъде 01 януари 2026 година за влизане в еврозоната, каза в ефира на Радио Кърджали икономиста Румен Гълъбинов . "С оглед на предстоящите развития, трябва..
Страстната седмица е последната седмица от земния живот на Иисус Христос. Започва с тържественото му влизане в Йерусалим и завършва на Великден – денят, в който се празнува Христовото Възкресение. Всеки ден от тази седмица се нарича велик – Велики понеделник, Велики вторник и така нататък до Велика събота. На всеки един ден от..
Екрем Хасан е на 24 години, от Ардино е. През седмицата той учи магистратура по специалността „Електротехника“ в Техническия университет – филиал Пловдив. А в почивните дни се връща в Ардино, където заедно с вуйчо си отглеждат млекодайни крави. Завършва гимназията в своето родно Ардино. Още в десети клас започва да се интересува кои..
Когато парламентарната група на ДПС-ДПС беше поканена да участва в парламентарното мнозинство имаше заявки и от други политически партии за борба с модела Пеевски. В настоящия момент, а и от самото начало ние по никакъв начин не виждаме разграждане на този модел. Това каза в ефира на Радио Кърджали председателят на Младежко ДПС Танзер Юсеинов. "Примерите..
Традиционните ценности и добродетели така, както са разбрани в християнската религия, остават на заден план сред младите хора, сочи проучване на социологическа агенция „Мяра“. Това съобщи Яница Петкова в ефира на Радио Кърджали. Сред акцентите в проучването са били ценностите и страховете на младите хора. „Ако вземем за пример страховете..
Атанас Шишманов е бизнесмен от Ивайловград, но има интересно хоби, което вече 30 години е негова страст – а именно, да колекционира стари радиоприемници. Колекцията му съдържа над 100 радиоапарата. Най-старият от тях е на почти 100 години. Носи марката “Телефункен“ и е произведен между 1928 и 1931 година. Колекционерът..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478