„Искам да изкажа благодарността си на Калин Сутев, варненски бизнесмен. Той има голяма заслуга за „златния дъжд”, който се изля над талантите от Котел” – казва директорката Мария Градешлиева. От нея научаваме как започва всичко:
„Подписахме договор с фирмата на г-н Сутев. Той ни представи на австрийски туристи, големи почитатели на родния фолклор. През годината им изнесохме 52 концерта. Съвсем неочаквано те поискаха да ни подпомогнат финансово. Споделих, че има спешна нужда да бъде обновено нашето общежитие, където живеят 130 деца. Членовете на Австрийско дружество на пенсионерите, както и организаторът от българска страна ни дариха пари. Така на 17 септември ние прерязахме лентата на реновираните жилищни помещения с ново обзавеждане. С подкрепата на фирмата на г-н Дейл Райън през 2013 г. представихме България на международен фолклорен фестивал в Шотландия. Също така една невероятна дама – Валентина Иванова Войнова-Крумова ни дари висококачествено пиано. Трябва да спомена и изключителния жест на проф. Манол Тодоров – виден фолклорист, теоретик и изследовател, който предостави цялата си библиотека на нашите млади таланти и преподавателите им. В дарението има специализирана литература на няколко езика, както и 102 грамофонни плочи с музика на народите от Европа и Азия. Той направи тази добрина с ясното съзнание, че 60-годишният му труд попада в правилните ръце.”
„Една от най-мащабните ни изяви ще бъде на фолклорния фестивал в Анталия, където танцовата формация към училището ще представи българските народни традиции. Също така ще продължим да записваме нашата нова продукция, а в края на април пристигат първите групи туристи от Австрия. Ще ги зарадваме с нови 52 концерта.”
Роден на 12 февруари през 1935 г. в София, в семейство на бежанци от Кукуш, Костадин Гугов остава известен като един от най-автентичните изпълнители на народни песни от Македонската фолклорна област. "Имах щастието да израсна с песните на..
Преди десетина години в едно телевизионно предаване се появи малко момиче с голям глас. 15-годишната тогава Михаела Маринова днес вече е утвърдена певица, която не престава да се развива като артист. За това време успя да спечели редица награди и..
Вярна на своя характерен етно стил с актуално звучене, Димана Мирчева, позната като DIA,ни поднася най-новия си сингъл – "Късно е". В него певицата и автор на песни надгражда посланията си, както винаги опирайки се на български легенди и вярвания,..
Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум...