„Биг Банда” се заражда отдавна като идея, но реално съществува от една година. Доста групи сме, както и артисти в музикалната и визуалната сфера. Събрахме се, защото искаме да направим по-интересни събития тип парти, да намерим нов начин за представяне на музиката, визията и като цяло – изкуството. Артистите и групите в „Биг Банда” импровизират и експериментират на живо. И точно това позволява един полет над и през стиловете. Абсолютно свободно.
Най-новото е, че подготвяме компилация с всички участници в „Биг Банда”. Идеята е да продуцираме независима музика. Мислим и върху това да организираме фестивали – навън в природата и специални събития – на закрито, в несвойствени места. Ще продължаваме да представяме нови артисти и да споделяме заедно музиката. Подготвяме и голямо парти, засега мястото и часът са тайна."
Mr.Smiff работи и като диджей, а с тромпета си свири в различни групи и проекти. Любовта му към този инструмент датира от 15 години. След като завършва Френската гимназия, започва с уроци по солфеж, теория на музиката и тромпет. Продължава образованието си в Нов български университет при проф. Атанас Дюлгеров. Той е първият, записал се специалност „тромпет” там.
„В този университет имах удоволствието да се срещна с Ангел Заберски-син и Румен Тосков, които ми отвориха очите за джаза – продължава Mr.Smiff. – Учих хармония, полифония и през цялото време експериментирах с тромпета, както и с различни музикални софтуери за електронна музика. Композирането е част от мен, писал съм за театрални постановки и филми. Като Мr.Smiff съм продуцент. Последно работих върху музиката към испанската пиеса „Бурунданга” от Жорж Галсеран. Тя се играе в Ямболския театър с режисьор Антон Угринов. Преди две години направих собствено студио и записах два авторски албума в електронен вид. От композициите до изпълнението – всичко е мое.В момента свиря в различни групи, имам и нов проект със Станислав Генадиев-Генда – най-новият член на „Биг Банда”.”
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
На 24 ноември (неделя) от 19:00 ч. в концертната зала на НМУ "Любомир Пипков" женският народен хор "Драгостин фолк национал" отбелязва три..
Звездна група и звезден изпълнител се събраха, за да възродят песен, написана преди почти четвърт век. D2 и Графа записаха съвместната си песен "Колко си..