Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският проект „DANDALUNDA” представя многообразието в бразилската музика

БНР Новини
Снимка: личен архив

„Да открием познато чувство в непозната музика” – тази покана ни заинтригува. Става дума за концерт на чаровната певица Весела Морова с бенд от любими български джаз музиканти. Проектът, който представят, е с бразилски мелодии и ритми. Цветната фиеста, под името „DANDALUNDA”, е на 11 април в Студио 5. Весела Морова разказва:

Снимка: Кирил Станоев




„Това е проект за представяне на бразилската музика в широк спектър, защото тя е една вселена от мелодии, ритми и танци. Нашата програма оформихме като смесица от стиловете: боса нова, самба, джаз, фънк… Залагаме на музиката и на шоу елементите. В него участват и три танцьорки от „Амазония Денс Проджект”. Според мен, за да възприемеш една фолклорна музика, каквато е бразилската, трябва да я усетиш и визуално. А за звука отговарят музикантите от бенда: Калин Гечев (пиано), Александър Логозаров (китара), Боби Петров (барабани), Радослав Славчев (бас), Наско Попов (перкусии) и Денис Гоев (тромпет). Те са много добри изпълнители, а това, което ни събра е джазът. Обичам да казвам, че в моя живот и в проектите ми всичко тръгва от тази музика. Можеш ли да свириш джаз – ти си открехнат към всякакви стилове. Разбира се, от голямо значение е и с кого си на сцената. Така че за мен беше много важно да намеря тези музиканти. Искрено, с ентусиазъм и дори наивност се радваме един на друг и на това, което правим. Аз вярвам, че както салсата и като цяло – кубинската музика се наложи тук през последните десетина години, така ще стане и с бразилската, в частност със самбата.”



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Някъде там"… любовта съществува

Преди десетина години в едно телевизионно предаване се появи малко момиче с голям глас. 15-годишната тогава Михаела Маринова днес вече е утвърдена певица, която не престава да се развива като артист. За това време успя да спечели редица награди и..

публикувано на 11.02.25 в 10:15

"Късно е" – вдъхновена от силата на българката да отстоява любовта

Вярна на своя характерен етно стил с актуално звучене, Димана Мирчева, позната като DIA,ни поднася най-новия си сингъл – "Късно е". В него певицата и автор на песни надгражда посланията си, както винаги опирайки се на български легенди и вярвания,..

публикувано на 10.02.25 в 10:15

"Ако трябва"

Стенли открива годината с новия си сингъл "Ако трябва" – песен, която ще бъде включена и в неговия предстоящ нов албум. "Ако трябва" е с типичното за легендарния изпълнител модерно поп звучене и както винаги впечатлява със силнопослание.Автор..

публикувано на 08.02.25 в 09:25