„След като получих предложение от БНР да запиша албум, аз и екипа ми решихме да включа пет, написани от мен песни и седем евъргрийна” – споделя джаз изпълнителят. „Сред тях има световни рок хитове на Лед Цепелин, Ролинг Стоунс, Бийтълс. Включил съм и две пиеси на испански, като едната е култовата „Besame Mucho”. На пръв поглед проектът изглежда еклектичен, но всъщност пиесите са обединени от тримата аранжори, работещи върху албума – Антони Дончев, Васил Спасов и Ангел Заберски-син. Текстовете на моите авторски песни са написани от Александър Петров и Михаил Белчев. Като цяло това е съдържанието на този албум, който е кръстен на мен „Васил”. Мисля, че се получи много добър музикален продукт, изпълнен с разнообразни пиеси.”
Той съдържа дванадесет композиции, а една от тях – „Американска мечта”, е на български и на английски език. В нея Васил Петров пее заедно с вокалния октет „Спектрум”.
„Почти целия албум, както и няколко по-стари мои песни, които вече публиката е одобрила през годините. Всеки от аранжорите ще дирижира изработените от него композиции. На сцената ще се качи Биг бенда на БНР и щрайхът от СО на БНР, участвал в записите.”
Детска вокална група „Мечо Пух”, както и певците от „Спектрум” също ще уважат юбилея на Васил Петров. Песента „Може би” е по негова музика, а текстът е написан от архимандрит Серафим.
Васил Петров е творческа личност. Той не е само певец, обича да пише музика, без да има претенции за композитор. От няколко години друго негово хоби набира все по-голяма сила – рисуването. Живописта е част от амплоато му. Стимулиран от приятели, вече е направил няколко самостоятелни изложби. В края на месеца, преди рождения си ден, Васил Петров изложи свои графики в БНР, които представи със свои изпълнения.Младата, но вече утвърдена певица ALMA посреща есента с първата си самостоятелна песен на български език – "Кажи ми, че е сън". Автори на музиката са самата ALMA и Васил Иванов – Dexter. За създаването на текста, който разглежда страховете и..
Снимки: archives.bnr.bg, bg.wikipedia.org, orgelwettbewerb.at, library-haskovo.org, архив
Белослава ще затвори страниците на лятото и ще отвори по градски страниците на есенно-зимния сезон с един специален концерт на 18 септември в Кино Кабана в София. До нея на сцената ще бъдат Живко Петров – пиано, Димитър Семов – ударни, Димитър..
Снимки: архив, Aнсамбъл "Филип Кутев", БТА