„Когато свиря пред публика се притеснявам, но се старая това да не проличи в изпълнението ми. На сцената давам всичко от себе си. Концертите и самото пътуване бяха уникално преживяване за мен. Никога няма да забравя това свое посещение в Чехия. Публиката много хареса „Скерцо” от Милко Коларов. Самата идея да се явя на „Концертино Прага” бе на моя преподавател – г-н Явор Желев. Тогава не подозирах, че конкурсът е толкова сериозен. Запознах се с нови хора, надявам се да ги видя отново някой ден. Беше забавно да срещна свои връстници, които свирят толкова добре.”
Едно вокално трио, част от подема в българската поп музика в зората на новото хилядолетие – "Антибиотика" – се завръща с нова песен. Макар и разпръснати в различни точки по света, Ани, Силвия и Савина ни представят "На любов прилича", създадена в екип..
Грузинската красавица с великолепен мецосопранов глас Екатерине Буачидзе и харизматичният румънски баритон Михай Дамян са носителите на първа награда в категория "Опера" на прочутия певчески конкурс "Опералия", който се проведе в столицата на..
На 24 октомври 2025 г. от този свят си е отишъл българският цигулар Петър Делчев – изключително талантлив музикант с трудна и тъжна съдба. Роден е в София, на 28 декември 1949 г. Забележителен е фактът, че е получил образованието си само и единствено в..
Вълнуващо преживяване предлага Европейският музикален фестивал на столичните меломани на 10 ноември. 2500 години от основаването на легендарния с..