Националният ни ансамбъл за жени в състав Цветелина Стоянова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Ренета Камберова и Християна Тодорова замина днес за Измир за участие на Световното първенство по художествена гимнастика.
За отличията ще се борят рекорден брой състави – 30. В събота са квалификациите, а в неделя - финалите на отделните уреди.
Смятам, че момичетата са готови. След последната световна купа в Казан те отново показаха една много силна и много стабилна игра. Успяха да завоюват два медала и смятам, че това им даде едно допълнително самочувствие и увереност и наистина смятам, че този път те са готови. Конкуренцията ще бъде жестока. Смело мога да кажа, че първите осем отбора се борим за по десета разлика. Първенството ще е тежко. Всички очакват от нас медали, след тези 13 отличия, които спечелихме от световните купи през годината. Първи сме в ранглистата, европейски шампионки станахме, напълно нормално е и сега очакванията към нас да са високи, това заяви преди заминаването на отбора наставникът Инна Ананиева.
Скъпи приятели, с радост ви съобщаваме, че вече са факт QSL-картичките на БНР за 2025 г. Двете серии – едната от 6, а другата от 12 картички – са озаглавени "Красотата на България". Със серията от 6 картички се потвърждава прослушването на..
С гордост и в очакване на големия ден – 25 януари! Така ще премине петъчната "България днес" в навечерието на 90-ата годишнина на Българското национално радио. Подготвили сме ви разговори за миналото, за предизвикателствата на днешния ден пред медиите..
Българчетата от неделното училище "Родина" в испанския град Малага ще се включат в работилница по четене на български език. Събитието е на 25 януари, а в "България днес" ще научите повече за начина, по който протичат тези занимания и дълготрайните..