На 29 декември в зала 6 на НДК известният цигулар Марио Хосен, ще зарадва почитателите си с камерен концерт под наслов „Годишни времена”. Събитието е част от Новогодишния музикален фестивал, който започна в началото на този месец и ще приключи в първия ден от новата 2015 година. В програмата виртуозът, който преподава в НБУ, е подбрал творби от майсторите на старинната музика – Антонио Вивалди, Томазо Албинони, както и от неповторимия Николо Паганини. Изпълненията на Марио Хосен ще бъдат съпровождани от Академичен оркестър „Орфеус”. Струнният състав от 20 изпълнители, възпитаници на НБУ, е създаден по идея на цигуларя.
Посрещането на коледните и новогодишните празници с барокови гала вечери е традиция за маестро Хосен. По негови думи публиката може да очаква „европейския коледен дух, съчетан с присъщата за българските музиканти задълбоченост и виртуозност”.
"Всеки човек вярва различно в Бог. В силата, която наричаме Бог" – казва в интервю за вестник "Труд" през 2017 г. Янка Рупкина – един от символите на българската музикална култура. И откровено споделя: "Аз вярвам. Всеки трябва да вярва в нещо. Дали..
На 6 ноември в Лос Анджелис новата фондация Bulgarian Classical Concerts – Los Angeles официално започна дейността си с камерен концерт, в който звучаха творби на Панчо Владигеров, Марин Големинов, Георги Андреев, Пенка Кунева, Пламен Донев и..
Популяризирането и стойностната интерпретация на българската народна музика отдавна е мисия на Нели Андреева – певица, диригент и педагог. Тя е позната и от участието си в редица формации, сред които и основания от нея хор "Нуша". Най-новият албум на..