Броени дни ни делят от детския песенен конкурс Евровизия, който ще се проведе на 21 ноември в столичната зала „Арена Армеец”. Предвидена за 15 ноември, церемонията по откриването беше отменена заради трагичните събития в Париж. Тогава беше изтеглен само жребият, който определи реда на участниците в конкурса, а във вторник официално бе даден стартът на Детска Евровизия 2015.
Спектакълът в зала 6 на НДК откри ансамбъл „101 каба гайди“.С много усмивки и красиви послания делегациите от 17-те участващи държави минаха по червения килим. Своите приветствия отправиха генералният директор на БНТ Вяра Анкова, изпълнителният директор на Детска Евровизия Владислав Яковлев и кметът на София Йорданка Фандъкова. Водещ на гала вечерта беше певицата Йоанна Драгнева, която разговаря с всички изпълнители и им пожела успех.
С огромен интерес и бурни аплодисменти бяха посрещнати учениците от Национално училище за танцово изкуство. Те представиха китка от народни танци, характеризиращи различни фолклорни области на България. Акцент на вечерта бяха децата от вокална група „Бон-Бон”, които направиха кратка историческа разходка с някои от емблематичните песни от песенния конкурс през годините. По време на техните изпълнения върху сградата на НДК бе осъществено атрактивно 3D mapping шоу, представящо участващите държави и техните флагове. За финал на програмата Крисия Тодорова изпълни химна на тазгодишната Детска Евровизия – Discover, на фона на истинска огнена феерия. Тържествена заря беляза края на събитието.
Тазгодишните представители на България – Габриела Йорданова и Иван Стоянов ще се състезават под номер 13. Тяхната песен The Colour of Hope („Цветът на надеждата”) е по текст на самата Габи (с помощта на Ивайло Вълчев), а музиката е дело на Слави Трифонов, Евгени Димитров-Маестрото и Георги Милчев-Годжи.
По традиция всяко издание на Евровизия има своя обща песен. Тази година тя се казва Discover и е в тон с мотото на конкурса – „Откривай”.
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
“Борис Христов – Посланик на българската песен” – така е озаглавен концертът на оперният певец Пламен Бейков и на пианистката Божена Петрова, който ще се състои тази вечер в Първо студио на БНР. “ Програмата е опит за реконструкция на творческите..
Деси Добрева не за първи път се обръща към една от вечните български песни. След като преди години в "Двама" певицата представи своя версия на "Вървят..