Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Sentimental Swingers празнуват рожден ден с „Аз не правя така”

БНР Новини
Снимка: личен архив

Днес е концертът на Sentimental Swingers в София Лайв клуб, по повод официалната премиера на новото видео към песента им „Аз не правя така”, написана специално за дамите (текст и музика) от тромпетиста и композитор Михаил Йосифов. Авторското изпълнение е включено в първия албум на суингиращите певици – „Cradle of Love”. Днес момичетата празнуват и годишнина от началото на тяхното съвместно музициране и забава.

Създадени през 2010 година, Sentimental Swingers – Андрония Попова, Десислава Андонова и Вера Шандел, заедно с музикантите от секстета на Михаил Йосифов, съживяват златните години на суинга, припомнят красотата на джаза, и изпълват с нов живот градската песен. Стилът им е запазена марка за изключително забавление, а концертите им са въздействаща смес от чиста емоция и заразителен ритъм, които могат да задоволят всички вкусове.

Видеото към игривата песен на Вера, Деси и Рони е заснето от Катерина Тамбурковска, а зад камерата е операторът Иван Кунчев. Заразена с вируса на суинга, младата режисьорка реализира клипа към песента „Аз не правя така”, само няколко месеца след излизането на албума „Cradle of Love”, заедно с Иван Кунчев и това е общата им курсова работа за НАТФИЗ.

Танците по време на снимките на видеото са осъществени от момичетата и момчетата от Lindy Hop Bulgaria – суинг школа за танци.

Ето и новия видеоклип:




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Виновен"

Група Остава открива годината с нова песен и мини клубно турне. "Виновен" е заглавието на новия сингъл, който уверено бележи пътя към нов албум. И макар че първата реализирана песен от бъдещата колекция е предишния им сингъл - "Мона Лиза",..

публикувано на 17.02.25 в 10:15

"Любов и вино"

Песента "Любов и вино" беше представена от звездата на родната естрада Йорданка Христова през 2023 г., дни преди 14 февруари. Както датата, така и песента обединяват два празника – на виното, и на любовта: "Какво е виното без любовта? Какво..

публикувано на 14.02.25 в 10:25

"Обичам те"

Любовта – основното вдъхновение за много творци – е дала импулс на Кристина Дончева за песента ѝ "Обичам те". Тя е и автор на музиката и текста, разказващ много лична история. Думите идват при Кристина още през 2018 г. под формата на стихотворение. То..

публикувано на 14.02.25 в 09:05