Ходили ли сте във Варна през зимата? Градът ще ви заплени не само с цвета на морето, понякога сиво, понякога синьо, а често и бурно, но и с празничната коледна и новогодишна украса. Тази година в Регионалната библиотека в морския град бе подредена и първата по рода си изложба „В Коледна Варна през годините…”, а малцина знаят, че първата елха на обществено място е грейнала в Офицерския клуб във Варна през далечната 1901 година. Кристина Спасова от Музея за история на Варна ни повежда назад в годините, разказвайки за варненските коледни традиции:
Уникалните за България летни Вагнерови празници на Националния ни оперен театър тази година започват на 26 юни с премиера на "Танхойзер" – деветото заглавие на Рихард Вагнер в репертоара на столичната трупа. След премиерата на "Танхойзер" на 26..
"Културама" (Culturama) е фестивал, който вече няколко години предлага неповторими срещи с култури и стилове и непрекъснато изненадва с интересните места на събитията. Гостуващите музиканти са не само популярни, а и нестандартни в идеите и..
Националният етнографски музей към БАН представя новата си изложба "Звездно небе – митология и наука", която обхваща познанието за Космоса от древността до днес и разглежда митологията, древните вярвания и дълбоките познания за небесните тела на..