През 2018-а акордеонистът Мишо Бъжев тържествено отбелязва три важни годишнини: 80 житейски, 70 музикантски и 35 от тях, отдадени на звукозаписна дейност. Близо 100 са записите на видния музикант, регистрирани във фонда на Националното радио. Репертоарът му включва северняшки хора и ръченици, изсвирени в духа на традиционната музика на Средния Балкан. Инструменталната си техника той блестящо демонстрира и в по-новите записи на шлагери и балкански фолклор. Забележителна е неговата вярност към изпълнителския стил, характерен за Ловешко-Троянския край. А хората и ръчениците му веднага изкушават хороиграчите да се хванат заедно в общия ритъм.
Името на Мишо Бъжев е знаково за северняшката музика. Роден е в гр. Априлци, Ловешко и до днес продължава да свири на любимия си акордеон като солист, но и като ръководител и съпровождащ инструменталист на певчески групи в родния си край. Успява да култивира и у синовете си любов към музиката. Венци, макар с инженерно образование, пее в хор, а Христо е професионален музикант и е концертмайстор в духовия оркестър на Ловеч.
Мишо Бъжев споделя свидни моменти, маркирали музикантския му път:
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..
“Борис Христов – Посланик на българската песен” – така е озаглавен концертът на оперният певец Пламен Бейков и на пианистката Божена Петрова, който ще се състои тази вечер в Първо студио на БНР. “ Програмата е опит за реконструкция на творческите..
Деси Добрева не за първи път се обръща към една от вечните български песни. След като преди години в "Двама" певицата представи своя версия на "Вървят..