Time-lapse е фотографска техника,при която се заснемат голям брой кадри през определен интервал от време, а след това се възпроизвеждат с многократно по-висока скорост. Така процеси, обхващащи голям период от време, се развиват пред очите ни за минути. За да заснемете такъв филм, ви трябват познания и специална техника. Но за да се приложи ефекта Time-lapse в музиката, е необходима творческа инвенция, разгърната в добра компания.
Може би това е и краткото описание на Time Lapse – първия авторски албум на Иван Гърбачев Ivan Garbachev, записан заедно с Александър Леков – бас китара, Николай Карагеоргиев – китара, Начо Господинов – барабани. През ноември, в рамките на Пловдивския джаз фестивал, музиката от албума прозвуча в Bee Bop Café – клубната сцена на форума. Пловдив е и градът, който Иван Гърбачев нарича „свой“. Роден в Казанлък, той започва да свири на пиано в детска възраст. След това завършва класически профил в Академията за музикално и танцово изкуство – гр. Пловдив, в класа на проф. Георги Кънев. Страстта ми към джаза разпали Мирослав Турийски, при когото завърших по-късно джаз пиано. Мога да кажа, че освен преподавател, той е и много добър мой приятел – споделя Иван и продължава:
Повече от плодотворно е началото на 2025-а за Деси Добрева – между пътувания по целия свят, тя успя да реализира и втори сингъл. След авторската ѝ песен "На края на земята", идва нейната интерпретация на народната песен от село Пирин "Пуста младост"...
LATIDA е вокално дуо, което напоследък утвърди своето място в музикалния живот на България не само с участието си в разнообразни проекти, но и с авторските си песни. Те са Яна Балева и Елизабет Нешева, които познаваме отпреди години още като част от..
Три епохи в една впечатляваща програма са събрали Дора Димитрова (цигулка), Теодора Атанасова (виолончело) и Инес Симеонова (пиано). Ще я представят в три български града. Първият концерт е на 28 февруари в Пазарджик, следват Пловдив – на 6 март и..
Перуанският перкусионист и композитор Пиеро Епифания, вече известен на публиката с групата си Ritmos Negros , се завръща с ново, наелекртизиращо..
Младият изпълнител ROSS представя първата си самостоятелна песен - "Непознат". Макар и с дебютна песен, самият ROSS не е непознат – Росен Петров..