Създаваме музика върху перуанската традиция и афро корените ѝ. Изпълнена е с много колорит и чувствен ритъм – това споделя Пиеро Епифания от Перу, който свири на кахон, вокал е на Ritmos Negros и е автор на композициите. Към него първо се присъединяват Симеон Леонидов – китара, по-късно Борис Таслев – баскитара и най-накрая саксофонистът Арнау Гарофе от Барселона. Квартетът е сформиран преди по-малко от две години, но вече имат издаден албум, носещ името им. Участията в клубовете събират все повече и повече техни почитатели, а оттам и все по-голямо разпространение на този не особено популярен у нас стил. Причината Пиеро Епифания и Арнау Гарофе да дойдат в България е любовта – не само в личен аспект, но и към музика, различна от тяхната.
Боян Бояджиев, PR на Ritmos Negros, допълни, че според него не толкова музиката, колкото сформирането конкретно на тази формация е уникално. Няма подобна нито у нас, нито на Балканите. Важно е, че такива музиканти като Пиеро и Арнау са в България и са пренесли своето изкуство, култура и музика, търсейки нови хоризонти с български свои колеги.
Пиеро Епифания има отделен свой проект, в който свири с други музиканти, като изучава и се докосва до нашия фолклор. Така във времето, той се надява да направи проект, в който да синтезира фолклора на своята страна с българския.
2019-а се очертава динамична година за Ritmos Negros. Очакват ги участия по фестивали както у нас, така и в чужбина. Вече имат събран репертоар и за нов албум. Често в концертите наформацията важна роля има и магнетичната танцьорка Мария Коса.
Излезе първата „Книга на песните на ЕС“ (The EU Songbook), която съдържа по 6 песни от всяка от 27-те страни членки на ЕС и химна на общността "Ода на радостта", предава БТА. Песенният сборник е датски проект с нестопанска цел и няма финансови връзки..
От трийсет години цигуларката Искрена Йорданова живее в Лисабон. Всичко, което прави като музикант, е свързано с бароковата музика. Посвещава голяма част от времето си на откривателството на старинни ръкописи, на които вдъхва нов живот със своя..
Kottarashky е един от най-интересните автори на музика, които се появиха на българската сцена в първото десетилетие от новия век. Зад този псевдоним стои Никола Груев, който неуморно експериментира със смесването на жанрове. Познаваме го предимно с..