Слончето Дъмбо се завръща на екран в нова бляскава продукция с герои от плът и кръв и с едно неостаряващо послание – ако повярваме в себе си, това, с което сме необикновени, може да ни издигне толкова високо, че да полетим. Историята на животинчето с огромни уши се развива на цирковия манеж, където редом с холивудските звезди излиза и едно българско момиче – гимнастичката Радина Филипова.
В един летен ден на 2017-а Радина върви към морския бряг, когато телефонът й звънва и пред нея се открива нов, също толкова необятен хоризонт.
Радина се включва в цирковата хореография на адаптацията по анимираната приказка “Дъмбо”, появила се за първи път на екран през 1941 г. Гала премиерата на игралната версия вече премина на 11 март при голям успех в Лос Анджелис, а в България лентата ще излезе по кината на 29 март.
Моята роля беше по-скоро на гимнастичка, защото изискваше качества, които можеш да развиеш единствено в гимнастиката – разказва за участието си във филма Радина. – Подготовката ни траеше един месец и до началото на снимките тренирахме по цял ден, защото трябваше да постигнем изключителен синхрон. Беше тежко, но накрая нещата се получиха перфектно и скоро ще го видите.
В бляскавия и шеметен цирков свят на режисьора Тим Бъртън само танцьорите, жонгльорите и другите артисти на манежа са истински. Животните, дори и слончето Дъмбо, пък са резултат на изпипани до съвършенство визуални ефекти, разкрива Радина.
В първия снимачен ден всички тръпнехме от нетърпение да видим най-големите звезди – Колин Фарел, Дани де Вито, Майкъл Кийтън, Ева Грийн и те се появиха точно на секундата – казва още гимнастичката. – На снимачната площадка всичко беше изключително организирано, всяка една от нас знаеше часа и минутата, в която трябва да заеме мястото си. Успях да се запозная с главните актьори и лично да си разменя няколко думи с тях. Останах с прекрасни впечатления заради земното им отношение и уважението, с което подхождаха към нас. Бяха точни, винаги навреме – все неща, които вече не се срещат толкова често.
Снимки: личен архив
Нуждаем се от доза смелост, за да проходим коридор, дал убежище на същества, родени във фантазмена вселена. Но има и надежда, ако се изгубим – достатъчно е да сменим гледната си точка. Тогава ще превърнем ужаса в надежда, илюзията в истина и..
София е третият град, в който гостува шестото издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО", след като от 5 до 14 септември негови домакини последователно бяха украинската столица Киев и град Болград. Както всяка година и настоящото..
От 2 до 5 октомври София Тех Парк е домакин на единственото международно изложение за съвременно изкуство в България Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE . Събитието събира участници от 13 държави и водещи личности от световната арт сцена,..
Николас е на 15 години. Самоук художник е, но зрелостта в творчеството и силата на духа му будят възхищение у всеки, докоснал се до таланта му. Той е..
Световноизвестният български тенор Бойко Цветанов ще отпразнува своя 70-и рожден ден с концерт на 18 октомври в Централния военен клуб в София. Негов..