След като 15 години не беше изнасял концерти в родината си, през 2019 г. Станислав Хвърчилков зарадва българските си почитатели с две различни програми, за които ще научите от неговото интервю за Радио България.
Ще припомним, че той свири на класическа китара от 30 години. След като завършва НМУ „Любомир Пипков“ в София, музикантът се установява в Лондон. Там продължава при Майкъл Левин в Кралската музикална академия. Има над 20 награди от национални и от международни конкурси за китара, сред които международният конкурс за млади китаристи „Андрес Сеговиа“ в Германия през 2002 г. Носител е на отличието „Музикант на годината“ за 2003-а на предаването Allegro Vivace на БНР. Печели награди и стипендии от Hattori Foundation, Musician Benevolent Fund и Royal Philharmonic Society.
Станислав Хвърчилков е изнасял рецитали в България, Гърция, Дания, Великобритания, Германия и Швейцария. В периода от 2009 до 2016 г. има издадени няколко компактдиска със собствени композиции и аранжименти на известни класически пиеси за китара и за цигулка и китара. Първият му солов авторски албум излезе преди години и се казва First Fruits.
През декември 2018-а получих покана от госпожа Маргарита Димитрова – директор на Празници на изкуствата „Аполония“, да гостувам на фестивала през 2019-а – разказва изпълнителят. – Последно участвах в програмата на престижния форум преди 14 години. Бях много щастлив, че отново ще свиря на тези празници. Подготвих подходящ репертоар – избрах известния квинтет на Бокерини „Фанданго“. Изпълних го с квартет „София“. Преди гостуването ми в Созопол имах концерт и пред софийската публика, в криптата на храм паметника „Св. Александър Невски“, което беше моя сбъдната мечта. Там изпълних мои авторски произведения, мои транскрипции на пиеси от Й. С. Бах и творби от парагвайския композитор Августин Бариос. Тази солова програма представих няколко седмици по-рано и в Лондон. След изявите ми в София и Созопол, аз съм много щастлив от този интерес, който публиката проявява към мен и работата ми.
Станислав Хвърчилков обича да експериментира. Има желание да продължава да пише музика, да свири и да композира и за електрическа китара. Освен преподавателската дейност, той е отворен да свири в различни състави. Не е от изпълнителите, които се концентрират изцяло върху соловата си кариера. Има вече готови нови пиеси и за следващ авторски албум, но е въпрос на време той да бъде издаден.
Деси Добрева не за първи път се обръща към една от вечните български песни. След като преди години в "Двама" певицата представи своя версия на "Вървят ли двама", сега ни предлага още по-нова и осъвременена интерпретация – ремикс, създаден от Fabrizio..
Едно от най-големите музикални събития на 2024 г. предстои тази вечер в най-голямата столична зала "Арена" - концерт на Лили Иванова. 15 000 са зрителите, които ще видят легендата на българската поп музика на живо в залата, а още много пъти по..
В най-вълшебното време от годината се обръщаме към приказни герои и сюжети с първия български коледен мюзикъл "Батко Коледа". Интересът към него е толкова голям, че поради бързо разпродаване на билетите за първата дата се налага насрочване на още..