Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Прозорец към детството“ ни връща към най-хубавите ни години

Снимка: личен архив

За първи път залите на Национална художествена галерия „Квадрат 500“ ще посрещнат част от творбите на едни от най-въздействащите български графити артисти. Сред тях личат имената на Nasimo, Esteo, Arsek & Erase.

Под наслов „Прозорец към детството“ те представят спомени от най-невинните си години, нарисувани чрез похватите на стрийт арт-а. Куратор е самият Станислав Трифонов-Насимо, чиито графити са познати не само у нас, но и в други страни на Балканите като Турция, Гърция, Румъния, Сърбия и Косово.

Графити артистът е получил признание за своето творчество и във Великобритания, Германия, Австрия, Италия, Белгия, Полша, Чехия и други европейски страни.

Изложбата в Националната галерия „Квадрат 500“ в столицата ще бъде открита на 27 февруари и ще продължи до 5 април. Целите на инициативата са свързани както с популяризирането на този тип съвременно изкуство у нас, така и с желанието съвременните деца отново да открият смисъла от играта с техни приятели навън.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Наградиха проф. Пенка Ангелова за културни заслуги към Република Австрия

Проф. Пенка Ангелова беше отличена с Голямата сребърна значка за заслуги към Република Австрия. Високото отличие беше връчено лично от посланика на Австрия в София Андреа Икич-Бьом на тържествена церемония в сградата на Доходното здание в Русе. В..

публикувано на 16.10.25 в 13:35

Кабаретен спектакъл разказва вдъхновяващата история на Ърта Кит в София

Български творци разказват легендата за американската актриса и певица Ърта Кит в кабаретен спектакъл. "Обсебена от Ърта" обединява в себе си музика на живо, театър и джаз – всичко онова, което е необходимо, за да потопи публиката в друга епоха, в..

публикувано на 12.10.25 в 13:15

Плитка от култури – когато албанската душа говори на български

В сърцето на София, във величествената сграда на СУ "Св. Климент Охридски", бе разкрита една частица от албанската душа. Става дума за представянето на романа "Отрязаната плитка" от известната писателка Майлинда Брегаси – силен глас на..

публикувано на 10.10.25 в 08:10