Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

56 снимки разкриват красотата на българката в Разлог

| обновено на 24.05.20 в 10:31
Снимка: Радио Благоевград

Дървени пана, окичени с типичните за Разлог малки звънчета и оплетени пъстри конци, красят парка пред Исторически музей на планинското градче. В тях са подредени 56 творби на фотографа Петър Петров, които се докосват до обаянието на малки моми и невести, деца и баби, облечени в национални носии. От фотографиите разложанката грее като майка и закрилница, като любима, родена да дарява и да вдъхва любов. Представена е и прочутата разложка баба, заденала в пъстра цедилка новороденото си внуче, също в носия. Изложбата е организирана от община Разлог, Историческия музей Разлог и Български корени – България!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Д-р Веселина Узунова

Аспарух Лешников – митове, мистерии, истина

"Целувам ви, Аспарух Лешников" е заглавието на новата книга на д-р Веселина Узунова – главен уредник в отдел "Най-нова история" на Регионалния исторически музей в Хасково. Авторката, която до този момент е публикувала монографии и научни статии за..

публикувано на 31.05.25 в 10:15

Марианжела Анастасова създава картинен свят, роден в диалог с водни цветни петна

В началото бе... локвата – без провокации и заигравания с библейските слова. Защото дори "най-примитивното" творение понякога може да запали Божия искра. Но ако принизяваме елементите, които сглобяват видимия свят, ще се лишим от изненадата,..

публикувано на 29.05.25 в 10:20

Алмудена Сид за страха, изобретателността, спорта и живота

Познаваме я като гимнастичката, която промени правилата и достигна за пръв път в историята до четири Олимпийски игри, доказвайки на света, че нейната дисциплина не е само за малки момичета, но и за жени. Днес тя е актриса и писателка. Но-най..

публикувано на 27.05.25 в 14:15