Съчетанията на българските мажоретки, достигнали до световните сцени, не представляват обичайните разходки с помпони и батон. Те са изпъстрени с рискове и заимствани елементи от художествената гимнастика, акробатиката и спортните танци. И може би защото оценяват красотата, техниката и труда на своите момичета, в град Пазарджик няма човек, който да не разпознава на улицата девойките от „Мистерия“. За „Кралиците на мажоретния спорт“, както ги нарича треньорката Вергиния Нешева, разказваме в публикацията „Световните шампионки от мажоретен състав “Мистерия”.
Точно преди 100 години, на 12 септември 1924г. започва освещаването на храм-паметника "Св. Александър Невски" , построен "в знак на признателност към руския народ за Освобождението на България от османско иго през 1878 г.", по идея на българския..
В съзнанието на българите, които пазят и почитат паметта на предците си, датата 6 септември е символ на обединението на изстрадалия ни народ, съхранил вярата и идентичността си през петвековния османски гнет. След Освобождението в края на..
Изложбата "Пафтите – вселена от знаци" на Регионалния исторически музей в Русе гостува на Бургас до края на октомври. В експозицията в Етнографския музей на ул. "Славянска" 69, могат да бъдат видени над тридесет образци на ювелирното изкуство...