Общинският съвет на Велико Търново прие стратегия за утвърждаване образа на града като историческа и духовна столица на България, укрепваща и популяризираща националната идентичност като съставна част от европейските и световни постижения на цивилизацията. След съгласуване с Министерството на културата, Велико Търново ще кандидатства през 2021 г. за „Знак за Европейско наследство“. Един от основните аргументи за кандидатурата е значението на Велико Търново като един от петте свещени източноправославни градове в света.
Общината ще кандидатства и за домакинство на инициативата на ЮНЕСКО „Световна столица на книгата“ през 2023 година.
В продължение на четири дни, между 28 и 31 октомври, жителите и гостите на крайдунавския град Русе ще имат възможността да се насладят на бразилско кино, литература, музика с вход свободен! Събитието се провежда в прекрасната сграда на..
Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в международния конкурс за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“. Фаворитът бе обявен от председателя на журито..
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..