Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приключения и адреналин - в основата на нов проект в Белоградчик

4
Снимка: bgtourism.bg

Развието на регионалния туризъм стои зад замисъла за откриването на приключенски център в Белоградчик. И макар да е съвсем нов, той вече разполага с богат арсенал от развлечения. 

“Една седмица в най-красивото място на България не е достатъчна – един ден ще летиш с балон над Белоградчишките скали, на другия ще опиташ конната езда, на следващия ще стреляш на мултимедийното стрелбище с автентичен пистолет или пушка”, казва Ефтим Стефанов, изп. директор на Агенцията за регионално развитие и бизнес център-Видин, която стои в оснавата на проекта. 

Туристите могат също така да дегустират над 50 регионални вина, да се разходят off road с джип или с планински електрически велосипед, да плават с драконова лодка в Рабишкото езеро или в Дунава.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

"No more hotels" и 44% ръст на германските туристи – успешната тактика на курорта "Албена"

В средата на август е още рано да се правят обобщения, но по всичко личи, че сезонът е успешен за курортите на Северното ни Черноморие, като "Албена" се превръща в емблематичен пример за дългоочакваното възстановяване след пандемията. Ранните..

публикувано на 20.08.25 в 10:25

Водеща италианска платформа за пътуване горещо препоръчва София през есента

Мек климат, културни събития и възможности за опознаване на местните традиции – това са само част от причините есента да е най-подходящото време за посещение на София – съобщава водещият италиански онлайн портал за пътешествия siviaggia.it , който..

публикувано на 15.08.25 в 10:25

Сърцето на Родопите празнува – празник на Девин и минералната вода

Девин – "градът на минералната вода", се намира в един от най-живописните райони на България – скътан югозападната част на най-обширната българска планина Родопи, по течението на р. Въча. В околността му са разположени десетки природни и исторически..

публикувано на 08.08.25 в 06:45