Документалният филм „Танда“ на студентката Теодора-Косара Попова от НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов" е сред трите чуждестранни кандидатури за студентски „Оскар“ в документалната категория. Той е избран сред над 1100 претенденти от цял свят. Лентата, заснета за един ден, представя историите на четирима танцуващи танго – Силвия, Влади, Давиде и Ралица, разказа пред БНР Теодора-Косара Попова.
Силвия, която е хирург, използва тангото, за да разкрие своята душевност, останала на заден план в една мъжка професия. Италианецът Давиде е единственият професионален танцьор във филма. Той идва в България, за да преподава танго. За незрящата Ралица танцът е като психотерапия и начин да усети хората отблизо. Високият 1,46 м Влади, който е преподавател по даоистки техники, намира смелост да избере за себе си танца, в който жените са на високи токчета, и вече обучава начинаещи танцьори.
Студентският Оскар ще бъде обявен на 15 октомври.
Нуждаем се от доза смелост, за да проходим коридор, дал убежище на същества, родени във фантазмена вселена. Но има и надежда, ако се изгубим – достатъчно е да сменим гледната си точка. Тогава ще превърнем ужаса в надежда, илюзията в истина и..
София е третият град, в който гостува шестото издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО", след като от 5 до 14 септември негови домакини последователно бяха украинската столица Киев и град Болград. Както всяка година и настоящото..
От 2 до 5 октомври София Тех Парк е домакин на единственото международно изложение за съвременно изкуство в България Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE . Събитието събира участници от 13 държави и водещи личности от световната арт сцена,..
Ако направим крачката отвъд с пречистена душа, ще се озовем на небесните зелени пасбища, тихи води и прави пътеки. За да се сбъдне упованието ни обаче,..