И тази година фестивалът TheatAir намира път към своята публика. Това невероятно и дългоочаквано от пловдивчани и гости събитие изпълва в края на лятото града с добро настроение, музика и красота.
От 4-ти до 6-ти септември TheatAir ще събере артисти от най-различни изкуства – театър, цирк, музика и магия. Те ще радват и удивяват многобройната си публика на различни локации на открито в центъра на града.
И тази година фестивалът намира път към своята публика с изпъстрената си със събития програма. Куклени представления, премиерни спектакли, концерти, огнено шествие, магьоснически фокуси, въздушно шоу, уъркшопи за децата и още куп изненади очакват малки и големи.
Организаторите от Държавен куклен театър Пловдив вярват, че най-добрият начин да бъдем над ежедневните проблеми, над трудностите и над всичко, което ни разделя, е да повдигнем духа си чрез радостта от споделеното изкуство.
Фестивал за улични изкуства TheatAir 2020 се провежда с подкрепата на Община Пловдив и е част от Културния календар на града за 2020 година.
Сто и четиресет кандидати от 30 държави се включиха в надпреварата за участие в юбилейния XXV Международен майсторски клас на Райна Кабаиванска и Нов български университет, което е рекорден брой за историята на Школата "Кабаиванска", съобщиха от НБУ...
Фестивалът "Мистерията на Балканите" ще се проведе в Женева, Швейцария, от 8 ноември до 7 декември. Форумът ще събере артисти от България, Северна Македония, Крим, Румъния, Турция, Гърция и дори Украйна за поредица от концерти, срещи, конференции..
На 30 август, по време на Националното честване на 148-ата годишнина от Шипченската епопея се открива изложбата "Дългият път на националния химн" край величествения Паметник на свободата на връх Шипка. Точно на това историческо място, където преди..