Идеята се роди в социалните мрежи по време на противопандемичната социална изолация тази година. Тогава беше създадена групата във фейсбук "Купи изкуство, подкрепи художник", по предложение на художника Петко Дурмана, която сега прераства в изложение, в помощ на създателите на изящно изкуство.
Началото на "Експо Артко 19" е от 10.00 ч. на открита сцена "Платформа А6" до НДК. В рамките на изложението ще се проведе и уникален по рода си търг за съвременно изкуство. В него участват 78 български творци, предоставили за продажба по едно свое произведение. Сред тях са Анжела Минкова, Калоян Илиев –Кокимото, Деси Деневе DeDe и др.
Всяка от работите има специално значение за своя автор и е важна част от неговото артистично развитие. Всеки сдобил се с картина, фотография или скулпура, позиционира своя избран автор на съвременната българска арт сцена на специална интернет платформа.
Българският филм "Не затваряй очи" е отличен с пет награди на Christian Film Festival в САЩ, съобщи БТА, като се позова на продуцентите. Продукцията е отличена за най-добър пълнометражен филм, за най-добър продуцент - Богдан Дарев, за най-добър актьор -..
На 21 март новият филм "Триумф" излиза в кината, съобщават от екипа продукцията, в която главните роли са поверени на номинираната за "Оскар" Мария Бакалова и Маргита Гошева. Участват още Юлиан Вергов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев, Иван Савов, Иван..
Кога последно посетихте музикален клуб? Забелязахте лицата на хората там? Бяха различни, нали? – именно това ще се опита да ни покаже и изложбата "Лицата на нощна София", която се открива на 16 януари в сърцето на града – в новото пространство на..