Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Максим Венгеров свири Шостакович в София

Снимка: архив

Руският цигулар и носител на "Грами"  Максим Венгеров ще излезе на българска сцена със Софийската филхармония под диригентството на маестро Найден Тодоров. Концертът е на 11 февруари в зала "България", съобщиха от филхармонията.

Венгеров ще изпълни Концерт за цигулка № 1 от Дмитрий Шостакович, а във втората част на вечерта ще звучи Камерна симфония в до минор от същия автор. Това е трето гостуване у нас на Максим Венгеров и първо в акустична зала, предаде БТА. Предишните му изяви у нас през 2006 и 2018 г.

Венгеров свири на цигулка "Страдивариус екс Кройцер" от 1727 година.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Saracta" ни потапя в мистиката на прабългарите

Днес ще се върнем назад във времето със SARACTA или "Пазителят" - това е името на смелото музикално приключение на продуцентите Fabrizio Parisi и The Editor. Този път в предизвикателството се включва и едно легендарно име за българската..

публикувано на 29.01.25 в 10:15

"Последни дни"

Петко Славов е комплексен творец – в сферата на музиката го познаваме като автор на песни и изпълнител (певец, басист и китарист) в самостоятелните му проекти и в групите Airbag, Терпентина и бенда на шоуто "Нощни птици“ по БНТ. Създател е на..

публикувано на 28.01.25 в 10:15

Елена Доскова-Рикарди записва името си в историята като първата българка, пяла в Ла Скала

С апломб разпространяваме в социалните си профили гръмки "новини" за седемте огромни маслени портрета на български оперни певци в Ла Скала или за първата българка концертмайстор на новогодишен концерт на Виенската филхармония . Ала понякога..

публикувано на 26.01.25 в 10:10