Министърът на туризма Марияна Николова днес е на работно посещение в област Търговище, съобщи БТА. В рамките на визитата си министър Николова ще разговаря с кмета на община Търговище Дарин Димитров, както и с представители на местния бизнес. Предвижда се да бъдат обсъдени актуалната туристическа ситуация, както и плановете на туристическия бранш за продължаване на зимния сезон.
Марияна Николова, заедно с кмета и с археолога проф. Николай Овчаров ще посетят емблематични туристически обекти в региона.
На брега на градското езеро в Правец беше открит нов културно-исторически парк, който се простира на 14 декара. Атракцията "България Ленд" предлага уникална възможност да се запознаете с българското наследство, представено в умален мащаб. Има модели..
Ако си мислите, че Североизточна България е само плодородни житници и равнини, е време да зареете поглед към лозовите насаждения, които се простират на хиляди декари в района. Тук виното е част от ежедневието и културата на хората. Данните са..
" Хераклея Синтика е природно и научно наследство от световна величина!" – подчертава Катя Стоянова, директор на Историческия музей в Петрич и ръководител на проекта "Реставрация, консервация, опазване, популяризиране и развитие на архитектурните..
На брега на градското езеро в Правец беше открит нов културно-исторически парк, който се простира на 14 декара. Атракцията "България Ленд" предлага..