Доброволци на младежката организация на БЧК в Добрич ще се опитат да подобрят рекорда на Гинес за най-дълга мартеница.
За целта днес рано сутринта на градския площад - пред паметника на хан Аспарух и на предварително определени маркери, те ще започнат да разпъват изработения от конци 20-километров талисман. Очаква се до обед да бъдат изброени обиколките и да се разбере дали е счупен предишния рекорд от 17 км.
Доброволците са се подготвяли за събитието близо осем месеца, в които са плели мартеницата. Идеята им е тя да бъде обявена на търг и с парите да се помогне на бедни семейства в областта.
Рекордът на Гинес за най-дълга мартеница ще се опитат да подобрят и жителите на Нови Искър.
Министерството на иновациите и растежа ще инвестира близо 115 млн. евро през 2026 г. в национална инфраструктура за сигурни сателитни комуникации и в съвместни проекти между бизнеса и научните среди. Средствата ще бъдат разпределени в осем нови процедури по..
В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..
Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
В "България днес" на 24 ноември слушайте: 05:33 - Еврото тревожи българите, но привлича чужденците 17:03 - Актуално за сънародниците по света 22:10..