След множество изкачвания на най-високите планини на Земята и достигането до някои непокорявани дотогава върхове в Каракорум и Антарктика, българският алпинист Дойчин Боянов посвети времето си на една по-близка и позната планина – разположената в непосредствена близост до столицата ни Витоша.
Само преди дни Дойчин представи книгата си „Витоша – спортно-туристически сборник“, реализирана в рамките на инициативата „София – европейска столица на спорта“.
Справочникът предоставя основна информация за възможностите за спорт и туризъм в планината Витоша, видовете маршрути, техники, алгоритми, пътеки. Особено внимание е обърнато на опазването на околната среда, достъпа до обектите и безопасността на практикуващите планинарството.
„Това не е книга за четене, а за преживяване“, заяви при представянето на изданието Дойчин Боянов и сравни книгата с най-големите си постижения досега.
Родопската община Лъки работи по изграждането на нова екопътека, която ще води до емблематичния връх Станчов Камък , който е част от Переликско-Преспанския дял на Западните Родопи, научаваме от сайта bgtourism.bg. Върхът е с височина 1299 м и..
Изоставеният паметник на вр. Бузлуджа се превърна в истинска знаменитост в Instagram, заемайки 10-то място в класацията на най-посещаваните изоставени сгради в света. Данните на авторитетната застрахователна компания Алън Боусел Груп (Alan..
Там където лъчите на изгрева докосват най-рано българската земя, забавната игра петанк и морето си дават среща. И точно там, вече двадесет години, приятелите на прочутия спорт с метални топки се събират на международен турнир. Всички те са привлечени..
Старият влек в село Говедарци, община Самоков предстои да бъде модернизиран като четириседалков лифт с капацитет от 1520 души на час. Подобно предложение..