Видната българска пианистка проф. Жени Захариева ще бъде удостоена с Почетния знак на президента, съобщиха от президентския прессекретарит. Държавният глава Румен Радев ще й връчи наградата днес на церемония в Гербовата зала на президентството.
Проф. Жени Захариева е позната от многобройните си концерти в Европа, Америка, Далечния Изток и Африка, както и с педагогическата и звукозаписната си дейност. Българката е инициатор за възстановяването на легендарното пианофорте на Клара Шуман в Браниц Шлос (Германия) и става първия пианист, изнесъл концерт и записал компактдиск на този инструмент. Пианистката е носител на множество наши и чуждестранни награди.
В разгара на лятото един от най-обичаните поп изпълнители в последните над три десетилетия – Орлин Горанов, ни пренася на морския бряг с видеото към на най-новата си песен "Любов". Текстът е дело на Ангел Дюлгеров, който е замесен и в създаването на..
От 4 до 14 август в Златоград ще се проведе XIX международна лятна академия за изкуство "Огънят на Орфей 2025". Програмата събира утвърдени имена и прохождащи таланти в десет дни, изпълнени с музика, изложби и вдъхновение. Сред преподавателите тази..
Веси Бонева влиза в лятото с "Магия" – това е заглавието на най-новия ѝ сингъл. Песента е с латино звучене, подходящо за летния сезон. Самата Веси е написала музиката и текста, а аранжиментът е на Светлин Къслев. Във видеото, режисирано..
От 4 до 14 август в Златоград ще се проведе XIX международна лятна академия за изкуство "Огънят на Орфей 2025". Програмата събира утвърдени имена и..
Веси Бонева влиза в лятото с "Магия" – това е заглавието на най-новия ѝ сингъл. Песента е с латино звучене, подходящо за летния сезон. Самата Веси..
В разгара на лятото един от най-обичаните поп изпълнители в последните над три десетилетия – Орлин Горанов, ни пренася на морския бряг с видеото към на..