Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бразилският филм „Розовият облак“ е победителят на София Филм Фест

Кадър от филма „Розовият облак“
Снимка: siff.bg

Голямата награда на 25-то издание на София Филм Фест е „Розовият облак“ на бразилската режисьорка Юли Жербазе, съобщи БНТ. Филмът разказва за розов токсичен облак, който принуждава хората да стоят затворени по домовете. Любопитното е, че историята е написана 2 години преди да се заговори за пандемия от коронавирус.

Българският филм „Уроци по немски“ на Павел Веснаков получи специалната награда на международното жури на София Филм Фест и на международната критика.

Кадър от филма „Уроци по немски“
Киноисторията за геноцида в Сребреница – „Quo Vadis, Aida?“ на босненската режисьорка Ясмила Збанич е победител в секция Балканско кино. Той е номиниран за Оскар за международен филм.

Кадър от филма „Quo Vadis, Aida?“

Снимки: siff.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE с мащабни творби и нови идеи от 13 държави

От 2 до 5 октомври София Тех Парк е домакин на единственото международно изложение за съвременно изкуство в България  Sofia Art Fair 2025 – IMAGINE . Събитието събира участници от 13 държави и водещи личности от световната арт сцена,..

публикувано на 02.10.25 в 07:15

"Цирколюция" в София!

24 представления на международни и български артисти, 15 циркови работилници за деца и възрастни, два концерта и една изложба – "Царете на магията", очакват жителите и гостите на София от 2 до 5 октомври в рамките на новото издание на "ЦИРКОЛЮЦИЯ!..

публикувано на 28.09.25 в 15:10
Александра-Йоана Александрова

Звезда на мюзикъла в Европа, Александра-Йоана Александрова дебютира и в родината

Александра-Йоана Александрова – актриса, певица и модел с впечатляваща външност, музикален талант и ярко сценично присъствие, беше в София в края на юли и началото на август, за да пее Козет в популярния мюзикъл "Клетниците" в рамките на фестивала..

публикувано на 27.09.25 в 17:35