Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Израелският туризъм поиска зелен коридор с България

Снимка: архив

Израелските туроператори са поставили въпроса за зелен коридор с България. В противен случай страната ни може да загуби голяма част от израелските туристи. Това е заявил почетният консул на Израел в Бургас Орлин Мандов пред Bgtourism.bg. Израелците не могат да си дадат обяснение защо трябва да пристигат в България с отрицателен PCR тест при положение, че при тях близо 5 милиона души от населението е ваксинирано и страната е постигнала близо 62% защита от коронавирус, а България има едва 7,5%. Според израелски туроператори изискване на сертификат за ваксинация и отпадането на PCR би върнало интереса на израелците към България. 

Утре се очаква с полет във Варна да пристигнат първите израелски туристи в България – 120 души.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стенописът „Колело на живота“ в църквата „Рождество Христово“ – Арбанаси

Село Арбанаси и неговият забележителен храм с Колелото на живота

Храмът "Рождество Христово" е една от най-хубавите църкви в село Арбанаси, което се намира само на 5 км от Велико Търново. Това е и един от малкото запазени храмове от края на XVI и началото на XVII век в България. Разполага с четири помещения, в..

публикувано на 28.05.25 в 13:50

Не е само къща за гости, а интерактивно изживяване – селският туризъм у нас еволюира

Платформите за резервация на хотели и на екскурзии в България отчитат висок интерес както към традиционните ни морски и спа курорти, така и към почивки в селски къщи за гости. В навечерието на активния летен сезон изборът на българите пада предимно..

публикувано на 21.05.25 в 11:25

София чупи рекорди в туризма – какво привлича чужденците в столицата ни?

"Расте, но не старее". Девизът на столицата ни е доказал във времето, че е напълно верен – София се развива и се превръща в красив европейски град въпреки редицата неуредици и проблеми. И расте не само инфраструктурно, а и като туристическа..

публикувано на 19.05.25 в 10:35