Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хиляди българи губят почивката си в Гърция

Снимка: архив

Проблемен гръцки туроператор може да остави 150 000 българи без почивка това лято. „Музенидис травелс“ през която минават около 70%  от почивките на българските туристи в цяла Гърция обяви, че не може да изпълни поетите задължения до 31 юли. Проблем ще е ощетените клиенти да си върнат и парите, защото българското представителство на компанията има застраховка за едва 35 000 евро, а още дължи пари на 983-ма българи от провалени летувания през 2020 г. Гръцкият туроператор, който е сред най-големите в страната не е обявил фалит, защото преговаря за държавна помощ, но е неплатежоспособен. Същата компания държи половината и от пазара на руски туристи в Гърция.

Управителят на "Музенидис България" Теодор Севастидис каза пред програма „Хоризонт“ на БНР, че от началото на лятото са засегнати около 2000 български туристи. "От тук насетне очаквам правителството на Гърция да предприеме някакви действия, а ние като офис в България и към нас да дойдат помощи, за да можем да върнем парите към клиентите и агентите. От нашето Министерство на туризма посочиха, че това са между фирмени проблеми", каза още Севастидис.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Царево и близките курортни градчета дишат с ритъма на лятото и през септември

Южното ни Черноморие продължава да посреща стотици хиляди летовници и след пика на туристическия сезон. В началото на септември курортните градчета още дишат с ритъма на лятото, а крайморската община Царево буквално гъмжи от туристи –..

публикувано на 05.09.25 в 08:05

В тунелите на времето – подземният Музей на минното дело в Перник

Единствен на Балканите, но и уникален за цяла Европа – това е подземният Музей на минното дело в Перник, намиращ се само на около 30-ина километра от София. Той е изграден в действаща мина, преди време позната като "Старите рудници". Открита през 1891..

публикувано на 03.09.25 в 10:15
Читалище „Невена Коканова“ в село Иглика

Каменното село Иглика пази спомена за кинолегендата Невена Коканова

Наричат го "Каменното гнездо" на Балкана, заради красивите каменни къщи и дувари, притихнали в прегръдката на планината. В Иглика животът тече тихо и спокойно, далеч от суматохата на 21-ви век. На едва 15-ина километра от град Габрово..

публикувано на 29.08.25 в 12:10