Те са от Италия, Франция, Албания, Грузия, Турция и Испания, а някои от тях посещават България за първи път. От началото на месец юни 10-ната млади ентусиасти се включват безвъзмездно във всяка една дейност на Историческия музей в град Каварна. Повечето са студенти по археология или история и са тук по линия на европейски проект.
В района на Каварна те помагат в почистването на терените за предстоящите археологически разкопки. През миналата седмица младежите са разчистили древните гробници и светилището към некропола в крепостта „Яйлата“.
Освен това, доброволците работят безвъзмездно и като гидове и с голямо желание развеждат чуждите туристи из природно-археологическия резерват Калиакра.
Близо 30 000 лева са заделени за археологически дейности в община Каварна за тази година. През месец август ще се състоят традиционните разкопки на нос Калиакра, а през септември археолозите ще проучват нос Чиракман, който е бил обитаван от елинистичната епоха до късното средновековие.
Съставил: Венета Николова
Исторически музей, КаварнаВ светската летопис на следосвобожденска България, митрополит Климент Търновски е известен като Васил Друмев – бележит книжовник и общественик, той води изключително духовен, християнски живот. За езиковедите той е сред най-ярките ревнители на..
Православната църква днес чества зачатието на Света Анна – майка на Богородица. Йоаким и Анна дълго време нямали деца, въпреки праведния си живот. Освен личната си мъка те понасяли и обществения укор, тъй като бездетието се смятало за Божие..
Православната ни църква почита на 6 декември паметта на свети Николай Чудотворец. Наричат го светецът на милосърдието, защото целият му живот бил посветен в подкрепа на бедните, страдащите, невинните и онеправданите. Словата му имали удивително..