И двамата са българи, и двамата са учили в Холандия, приятели са и обичат джаз.
Това са Михаил Иванов – контрабас и Александър Логозаров – китара.
От години всеки от тях върви по свой собствен музикален път. Мишо, след като завършва висшето си образование в „страната на лалетата“, се установява в Италия, а Сашо избира да се върне в България.
Промените, които настъпиха в живота на всички през последната година, се отразиха както негативно, така и позитивно на много от музикантите. Оставайки у дома, без концерти и срещи с колеги и публика, много от тях създадоха нова музика и дори нови формации.
Това бе и времето, в което Михаил Иванов и Александър Логозаров се събраха като дуо под името Noise Linguistix. Как започва всичко, разказва Мишо:
„Всичко започна с инициативата на Столична община „Солидарност в културата“, благодарение на която записахме четири видеа на един покрив на сграда. Решихме да продължим да записваме наши музикални идеи и да ги съберем в албум. А той беше подпомогнат от Национален фонд „Култура“ по програмата „Творчески инициативи“.
Двамата с Александър сме добри приятели от много години, освен това отдавна свирим заедно. И всъщност в албума Scattered Vibrations („Разпилени вибрации“) аз събрах мои стари и по-нови композиции.
В тези времена, в които светът притихна, музиката бе нашият език на комуникация, оттам и името на дуото ни Noise Linguistix („Лингвистичен шум“), което е игра на думи между музика, шум и език. А заглавието на проекта Scattered Vibrations идва оттам, че, както казах, в него съм събирал „нахвърляни“ мои идеи от миналото, които буквално бяха на хвърчащи листчета, флашки и друг вид носители, т.е. разпиляната вибрация на музиката.
В албума повечето пиеси са мои, има една пиеса на Сашо, една на Родриго Файна – мой приятел от Аржентина. Имаме и гост-музиканти: Мартин Марков – пиано, Росен Захариев-Роко – флюгелхорн. Композициите са общо осем – четири с гости и четири в дуо.“
Интересен е и фактът, че в записите няма перкусии. Само във финалната песен „Залибих си едно либе“, в която звучи гласът на Сибина Раденкова от вокална формация Avigeya Voices („Авигея“ ), дръм програминг прави Стефан Горанов. Мишо и Сашо имат желание те да са основното дуо, а когато пиесите позволяват това, да канят различни музиканти.
След премиерите в София и в Пловдив в края на юни, през август дуото ще представи дебютния си албум на още два фестивала – варненския за експериментална музика и аудио-визуални изкуства „Радар“ (7 август), създаден от Димитър Бодуров и „Муун мюзик“, който ще се проведе в Кочово - едно малко селце до Шумен. Очакват покани и от други фестивали.
"По-полека" … пее Стефан Вълдобрев, а рефренът вече няколко години се повтаря от българите в страната и в чужбина с надежда да намалим оборотите, с които превъртаме стрелките на ежедневието си… Стефан Вълдобрев е известен с умението си да напипва..
Двама любими певци от различни поколения - Маргарита Хранова и Стефан Илчев - изпращат 2024 г. с нова съвместна песен, посветена на светлите рождественски празници. Звънките им гласове се преплитат в коледната песен, озаглавена "В тази свята..
"Коледен химн" е сред най-новите български песни, посветени на рождественските празници. Изпълнява я Георги Костадинов заедно с малките певци от Вокална група "Даймънт". Идеята хрумва на автора ѝ Рафи Жамакорцян още преди година, когато..
Ангелогласната Ваня Костова вече не е сред нас, но музиката ѝ е тук, все така силна, искрена и жива. Синът на Ваня – певецът Боян Михайлов – сега..
Комбинация от мощни хаус и техно бийтове, дълбоки бас линии, приковаващи вниманието мелодии и хармонии, магични поп и автентични етно вокали – това..