Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България става за първи път домакин на ЕXIT

Снимка: exitfest.org

Музикалният фестивал ЕXIT в Сърбия е едно от най-мащабните и посещавани музикални събития в Европа. След година прекъсване, заради световната пандемия от COVID-19, през юли фестивалът се завърна в Сърбия с 20 сцени и 200 000 посетители от цяла Европа за четири дни в емблематичната Петроварадинска крепост в Нови Сад. С тазгодишното издание се отбеляза и 20-та годишнина от началото на музикалната му история. А само след седмица предстои да се напише новата страница от нея – първото издание на ЕXIT в България. Сръбският екип е вече на плажа "Перла", където между 29 и 31 юли ще се състои тридневния музикален маратон със заглавие SUNLAND.

Руши Видинлиев, групите "Ъпсурт", "Анимационерите", "Керана и космонавтите", Jeremy?, Thetopstoppers & "Уикеда" са част от българските музиканти, които ще излязат на общо четирите построени сцени.

Публиката ще има възможност да види още руската певица и DJНина Кравиц, френското дуо Ofenbach и сръбската група S.A.R.S., британската рап певица Даяна де Брито, позната като IAMDDB, Matador - DJ-ят от Дъблин, известен със своя революционен подход към електронната музика, звездата на сръбската техносцена TijanaT и босненското дуо AfterAffair.

Територията на фестивала у нас ще се простира на 130 декара, а организаторите обещават постоянен превоз до близките градове и курорти.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Докато те има" – нежна балада с надежда за утре

Двама певци – Бояна Карпатова и Борис Христов – се събират за дуетна песен, озаглавена "Докато те има". Самата Бояна пише музиката и текста, аранжиментът е на Артур Надосян. Ето какво казват изпълнителите за посланието на песента: "Времето тук на..

публикувано на 20.10.25 в 10:15
Трио

Парижкото трио "Оренда" за първи път представя изцяло български репертоар в София

Да сбъднеш мечтата си в български ритъм и на френска земя. Така метафорично можем да започнем историята на музиканта и педагог Стефка Митева и българо-френското трио "Оренда", в което я допълват Сандрин Конри и Джулия Орсе . Началото на..

публикувано на 15.10.25 в 09:30

Папи Ханс с нова гореща латино песен – "Невинна"

Папи Ханс сгрява студената есен с новата си песен – горещата чувствена латино бачата "Невинна". Тя идва след поредица балади и е първи сингъл от предстоящия му албум, който знаково ще се нарича "Слънцето". По думите на певеца, това ще е албум, който..

публикувано на 13.10.25 в 10:15