„Стъпки в пясъка“ е песен от проекта „Съвременен джаз с българска лирика“, от който вече са записани няколко композиции. Това са първи стъпки в създаването на музика за младата певица Велека Цанкова. Текстовете на всички песни са нейни, тя е автор и на музиката на някои от тях. „Стъпки в пясъка“ е в съавторство с известния тромпетист, композитор и аранжор Михаил Йосифов, когото също ще чуем в записа, както и Атанас Попов - ударни. В изпълненията участват също Шибил Бенев – китара и пиано, и Димитър Карамфилов – бас.
„Ако можех да върна времето назад, да раздавам добрина, да вярвам в чудеса… Всяка стъпка да оставя малка следа, да уловя мига и да подам ръка…“
Стенли открива годината с новия си сингъл "Ако трябва" – песен, която ще бъде включена и в неговия предстоящ нов албум. "Ако трябва" е с типичното за легендарния изпълнител модерно поп звучене и както винаги впечатлява със силнопослание.Автор..
Българо – белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел за Деня на влюбените и Трифон Зарезан. В концерта посветен на любовта и виното, ще участват пианистката Антония Кирил Евгениева, цигуларката Жаклин Прейс..
Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав България. Както техните хитове, така и наградите и номинациите за творчеството им са десетки, но..