След двегодишно международно затишие поради световната ситуация с Covid-19 рок група Jeremy? отново привлича внимание върху творчеството си и България. Тази вечер (9 октомври) музикантите ще изнесат концерт в първия по рода си фестивал – Expo Beats Festival, част от Световното изложение ЕКСПО 2020 в Дубай. Изложението e най-голямото световно събитие, което се провежда от началото на пандемията с над 190 държави участници, и за първи път в страна от Близкия Изток. Jeremy? са единствената банда от България, която участва, а концертът им ще бъде на най-голямата сцена – Jubilee Stage.
„Събитието ще бъде мега грандиозно, очаква се да бъде посетено от повече от 25 млн. души“, каза за БНР Ерсин Мустафов, фронтмен на групата. Той уточни, че в програмата на Expo Beats Festival групата ще има едночасов сет, с музика от двата си албума и кавър на Queen. В едно от парчетата, „Just like the Rolling stones“ на сцената ще се появят и танцьори, които ще представят специално подготвена хореография, дело британския хореограф Дани Лий.
Припомняме, че група Jeremy? беше избрана да подгрява няколко концерта от европейското турне на легендарните Queen през 2016 година. Съвсем скоро се очаква да излезе и третият студиен албум на бандата, като първият сингъл от него вече е факт – песента „Dayjob“.
Със своята нова песен KristinSax ни поднася доза магия. Тя е Кристина Димитрова-Манасиева, певица и изпълнител на саксофон и флейта. Освен че изпява новата си песен "Магия", KristinSax е и автор на музиката и текста, единствено за аранжимента се е..
DEEP ZONE Project са готови със своя най-нов BG Ethno House проект - "Хубава Биляна", в който отново съчетават модерна електронна денс музика с авторски мотиви на фолклорна основа, както винаги с любов към България. Сътрудничеството между DEEP..
Джоеф Джипси Кингс Фемили (JOEF Gipsy Kings Family) записаха "Fuego Del Amor" - песен с българската певица Сандра Александрова. Историята започва преди три години, когато Сандра и нейният продуцент Артур Надосян гостуват в Ница – там се..
Те имат над три хиляди музикални изяви. Песните им "Непознати улици", "Дългият път към дома" и "Слънчогледите" са включен в няколко учебника по музикав..
Вече няколко десетилетия познаваме легендарните български изпълнители Васил Найденов и дуета Братя Аргирови поотделно, но едва сега те за първи път..