Хуморът е чудесно средство за справяне със социалната дистанция и изолацията по време на пандемия. Затова екипът на Музея на хумора и сатирата в Габрово лансира поредица от 20 хумористични видеоистории с популярни български личности. Чрез тях зрителите могат да се „заредят“ със здравословни дози смешки, спомени от Габрово, с измислици, фокуси, танци, карикатури, смях, нелепи идеи, гегове, хумор и сатира. Въпросните кратки видеа се разпространяват в социалните канали на Музея, както и в платформите Facebook, Instagram и Youtubе.
В проекта, под наслов “Чувство за хумор“, участват любимци на българската публика, като: Любо Нейков, Стефан Вълдобрев, Мария Силвестър, Христо Гърбов, Мая Новоселска, Стефан Щерев, Дони, карикатуристът Чавдар Николов и други.
Видеоисториите са представени под формата на „видео ваксини“ срещу лошо настроение. Защото твърдението, че смехът удължава живота не е просто клише, а научен факт – освобождаването от стрес има положителен ефект върху здравето и укрепва имунната система, освен че значително подобрява и психическото ни състояние – заявяват инициаторите на проекта. “А светът е оцелял, защото се е със смях ваксинирАл“ – допълва един от участниците във видеоисториите, като перифразира мотото на Габровския музей, написано от Радой Ралин : “Светът е оцелял, защото се е смял”.
Видеата са посветени на Музея на хумора и сатирата, Габрово и Габровския карнавал, но далеч надхвърлят това си посвещение. Приятно гледане!
Съставил : Венета Николова
На 21 март новият филм "Триумф" излиза в кината, съобщават от екипа продукцията, в която главните роли са поверени на номинираната за "Оскар" Мария Бакалова и Маргита Гошева. Участват още Юлиан Вергов, Юлиан Костов, Станислав Ганчев, Иван Савов, Иван..
Кога последно посетихте музикален клуб? Забелязахте лицата на хората там? Бяха различни, нали? – именно това ще се опита да ни покаже и изложбата "Лицата на нощна София", която се открива на 16 януари в сърцето на града – в новото пространство на..
Връзката между България, "Мустаците на Дали" и Пикасо е тема, която би могла да остане широко дискутирана в следващите няколко години, а може би и десетилетия. Причината за това не е свързана нито с новите технологии и изкуствения интелект, нито с..