От 17 декември бе отворена ски зоната в Пампорово. След обилния снеговалеж през последните дни вече работят почти всички ски писти в курорта. За първи път от години има толкова много сняг през декември, казват местните.
В Банско също се радват на значителна снежна покривка. Там официалното откриване на сезона е на 18 декември, но по пистите вече се спускат първите скиори. От 18 декември и пистите в Боровец ще посрещат туристи.
От 18 до 28 декември, включително, в Пампорово обявиха намаление на цените за еднодневна лифт карта, които остава на стойността от миналия сезон. В Банско промоционалните цени на ски картите ще са до 26-ти декември.
Те се появяват на най-необичайните места – високо в планината или на морския бряг, под короните на дърветата или направо под звездното небе. Става дума за едно сравнително ново явление в българския туризъм – т.нар. глемпинги. Терминът идва от..
През лятото на 2025 г. се очаква рекорден интерес към детските лагери в България, показват данни на туристическите платформи. Две са водещите тенденции в идните месеци. От една страна нараства търсенето на активните приключенски лагери с фокус върху..
Алеко Константинов е първият писател интелектуалец на българската литературна сцена. Той е познат като журналист, публицист, езиковед с голямо влияние в обществения живот от края на XIX век. Още приживе двете най-известни Алекови произведения "До..
Туристическият сектор в България отбелязва ръстове в последните години, както в летния, така и в зимния сезон. По данни на ресорното министерство до..