В сравнение с предходната 2020-а, бургаското летище бележи ръст от 125 % на пътниците за настоящата 2021 година. Традиционно, най- много са гостите от Полша, следвани от чехите, германците, руснаците и англичаните. Въпреки пандемията, на летище Бургас очакват нов ръст на чуждестранните туристи и догодина, основно от Великобритания и вече има заявки от големи туроператори и авиокомпании. В осигуряването на безопасни условия на летището използват нанопрепарати, които гарантират по-дълъг период на защита от патогенни микроорганизми.
Сладкото изкушение "Га́раш" е торта, чиято история е много любопитна и заслужава вниманието както на интересуващите се от история , така и на любителите на безспорните ѝ вкусови качества. Създателят ѝ е австро-унгарецът Коста Гараш. Смята се, че..
В рамките на официалната визита на българска правителствена делегация в Черна гора се проведе среща между министрите на туризма на България и Черна гора Мирослав Боршош и Симонида Кордич. Сред основните теми бе подетата от българското Министерство..
България се позиционира на картата на здравния туризъм като конкурентна дестинация, предлагаща качествен продукт на европейско ниво. Това каза пред БТА д-р Сийка Кацарова, председател на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, във връзка със..