Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Христо Стоичков ще популяризира България като туристическа дестинация

Снимка: tourism.government.bg

Министърът на туризма Христо Проданов и българската футболна легенда Христо Стоичков обсъдиха бъдещо сътрудничество за популяризиране на България като туристическа дестинация. Стоичков се съгласи да бъде едно от лицата на българската туристическа реклама пред света, посочват от министерството.

Проданов заяви, че ще се радва човек като Стоичков да стане една от емблемите ни в областта на туризма, защото изявените и доказани личности като него могат да допринесат за положителния имидж на страната ни.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Община Варна се представя на туристическо изложение в Кишинев

Черноморската ни община Варна се представя на Международното изложение за туризъм и пътувания Tourism & Travel Expo , което се провежда в Кишинев, Молдова. Община Варна, заедно с още 11 български компании и общини, участват на информационен щанд..

публикувано на 15.02.25 в 14:51

Вино и любов в Долината на Струма

Свети Валентин е най-дългоочакваният празник от влюбените, а ние, българите, имаме едно особено предимство – можем да го съчетаем с Трифон Зарезан, празникът на виното. И където има вино, там има и любов. Тази прекрасна симбиоза се усеща особено силно в..

публикувано на 14.02.25 в 06:30

В Златоград отчитат 20% ръст на туристите след влизането по суша в Шенген

В Златоград отчитат до 20 % ръст на туристите, спрямо миналата година, след влизането на страната в Шенген по суша. Повече са гръцките туристи, но и българите пътуват по-често до южната ни съседка, каза директорът на Етнографския ареален комплекс..

публикувано на 11.02.25 в 14:36